Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Wacom Bamboo vagy Intuos a...

Wacom Bamboo vagy Intuos a jobb digitalizáló tábla? Miért jobb az egyik, és miért a másik? Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

Eddig touchpadon és egérrel dolgoztam, de csak színeztem, mert rajzolni szépen egyikkel sem tudok, ezért mindig a digitalizált kézi rajzot színeztem, de most már szeretnék teljesen digitális képeket készíteni. Az extrák nem érdekelnek, sokkal inkább a digitális festés.

Sok pénzem nincs.


2013. jan. 4. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, az árcéduláikat megnézve te is tudod a választ... :)

Az Intuos nem véletlenül drágább. Sokkal érzékenyebb a nyomásra, pontosabb, jobb a szoftvere, kevésbé karcolódik, kényelmesebb.

De ha még sosem használtál tabletet, érdemes a Bamboo-val kezdeni. Sokan jól rajzolnak papíron, de a tabletre nem áll rá a kezük/agyuk. Ha nem jön be, nem dobtál ki egy csomó pénzt az ablakon.

A lényeg: a legolcsóbb, legalapszintűbb Wacom tablet is sokkal jobb, mint a többi cég által gyártott készülékek! Használtam Geniust és Trustot is, de mindegyik csalódás volt. És fontos szempont: a stylusok műanyag hegye bizony kopik, és tartalékot csak a Wacomhoz lehet kapni, a többiekhez még utángyártott sincs.

A legjobb fizetős festő-szoftver a Corel Painter, de az 60 ezer forint körül van, szóval az a te esetedben kilőve. Ingyenesek közül az ArtRage jó (de neki sajna csak a fizetős verziója kezel rétegeket), vagy a Paint.NET.

2013. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Geniusom volt, és igen, az ár jelentős szerepet játszik. Én Easy Paint Tool Sait használok, ami amolyan "játékprogram", de amire használom, arra tökéletes.


Köszönöm a válaszod.

2013. jan. 9. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!