Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szoktatok eredeti zenei CD...

Szoktatok eredeti zenei CD lemezt venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy manapság vesznek-e az emberek eredeti zenei CD-t? Én kacérkodom a gondolattal, hogy legyen egy saját gyűjteményem, persze nem össze-vissza és tényleg csak az igazán kiemelkedő, számomra kedves albumokat venném meg. Szerintem egy otthon dísze lehet egy ízléses zenei sarok, CD lejátszóval és az általad kedvelt zenékkel.

2013. jan. 4. 23:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem igazán. Nem praktikusak. Rengeteg online zenebolt van, ahol meg lehet venni az albumokat, akár számonként. Egyszerűbb tárolni és ha csak egy-két szám kell, nem kell az egész albumot kifizetni. Egyik-másik oldal pedig pont tehetséges amatőrök számait árulja, amit sehol máshol nem lehet megtalálni és sokszor még jobbak, mint a felkapott "világsztárok".
2013. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Na én meg pont a közelmúltban kezdtem újra cd-ket beszerezni használtan, olcsón, régen nem volt pénzem cd-lejátszóra és a méregdrága cd-kre. Persze csak a számomra zenei értékkel bírókat szerzem be. Például a 90-es években több mixalbumot is kiadtak, amiket itthon egyáltalán nem lehetett kapni, és ma sincsenek fent a neten ebben a formában.

Ráadásul cd-t hallgatni egy rendes hifi tornyon még mindig jó érzéssel tölt el, pedig nem vagyok öreg.

2013. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én szoktam venni. A héten is vettem hármat. Az mp3 egyrészt rosszabb minőségű a kompresszió miatt, másrészt egészen más érzés kezedben tartani a CD tokját, nézegetni a bookletet, élvezni az összehatást. Szóval ha van benned gyűjtésre hajlam, akkor kezdjél bele. Manapság elég alacsonyan vannak az árak a kereslet csökkenése miatt. Nemzetközi online beszerzési mód javasolt.
2013. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én megveszem azokat, amiket igazán szeretek, bár egyre kevesebb a CD bolt, és sajnos egyre messzebb kell mennem értük (nem Budapesten lakom, hanem egy kisvárosban). Volt egy kedvenc CD boltom, de az megszűnt sajnos, pedig sokan szerették. A kedvenc együttesemtől 2 híján az összes CD-jük megvan, pedig kb 15 CD-t kiadtak eddig, és még a szóló lemezik is majdnem mind megvannak. De más lemezeket is veszek, sőt, néha még magam is kiírok lemezre összegyűjtött dalokat, de ez ritka.


19/L

2013. jan. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha lenne pénzem, vennék.
2013. jan. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én nem. Viszont rengeteg koncertre járok, úgyhogy megvan rajtam a nyereségük, bőven.
2013. jan. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az utóbbi 5 évben 7-et vettem. De egyiket sem magamnak, vagy ajándékba veszem őket vagy a munkámhoz (amatőr színtársulatban szoktam rendezni) kell.

Magamtól sajnálnám, túl drágák. Az nálam nem szempont, hogy a lakás dísze lehetne egy album...

2013. jan. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én minap gondolkodtam rajta hogy venni kéne, kb 3-4 CD van ami számomra kedves, úgy az elmúlt 10 évre visszatekintve. Ugyanez igaz a DVD filmekre, ott is 3-4 film, ezeket be is szereztem viszonylag olcsón 1000-2000 forintért (az eredetit). Viszont a CD-k szerintem még most is baromi drágák, egy ezelőtt 12 évvel kiadott lemez még mindig 4 ezer forint határát súrolja...


Emlékszem mikor kicsi voltam akkor mennyire ment a CD/kazetta biznisz, rengeteg kazettám volt, és most is olyan nosztalgikus ezeket elővenni és mondjuk megnézni a borítóját. Más kérdés h ezeket már nem tudom hallgatni, mert se hifim, se kazettás magnóm :)) Úgyhogy marad sajnos a laptopos- mp3as zenei letöltés.

2013. jan. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A lakás dísze lehet megállapítást arra értettem, hogy megelégedettséggel töltene el, ha lenne egy CD lejátszóm és mellette állványban az összes, számomra fontos előadó/együttes lemeze. Persze én is szoktam nézelődni a boltokban vagy az online cd üzletekben, és való igaz, vannak olyan lemezek, amik veszett drágák és amiért én sem adnék ki 4-5 ezer forintot. Viszont én szeretem a jazz-t és a blues-t, és például találtam olyan ajánlatot, ami meglepett. Egy 10 cd-t tartalmazó, tehát összesen 100+ számot rejtő B.B. King gyűjtemény 5490 Ft. Tehát lemezenként 550 ft, ami viszont szerintem nem pénz érte, tekintve hogy ennyiért már egy csomag cukrot sem adnak. Aztán bolondulok a rock'n roll-ért, a rockabilly-ért és 2 Elvis album 1590Ft. Ez szintén jó ajánlatnak tűnik, ráadásul utóbbi a legendás első, Elvis Presley című albumot is tartalmazza. Jimi Hendrix Are you experienced című albuma 1990 Ft és plusz 3, korai felvételt is tartalmaz. Számomra ők a zene nagyjai, vitán felül és ennyi pénzt nekem simán megérnének. Persze nem vennék egy hónapban 5-10-20 lemezt, csak 1-2-t, amire éppen telne vagy ha kifogok egy jó kis akciót, akkor annak keretében vásárolnám meg. Így azért lenne egy olyan gyűjteményem, ami büszkeséggel tölt el, ha ránézek. Egyébként én is volt, hogy egy albumról egy-két számot hallgattam meg, de azt rongyosra, a többi szám nem érdekelt. De rájöttem, hogy ez rossz hozzáállás, mert egy albumot és az előadót is úgy tudod megítélni, ha végighallgatod az egész lemezt, elejétől a végéig, akár többször is. Nincs olyan album, amin csak jó számok vannak, elkerülhetetlen, hogy legyen benne egy-két gyengébb szám, de ezek is az album részei és gyakran kiegészítik, kitöltik az űrt. Legalábbis én ezt így gondolom.
2013. jan. 5. 09:50
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha lemezen vennék számot, az vinyl lemez volna. mint az "otthon dísze" is jobban megállja ha helyét hangzásban meg köröket ver a CD-re.
2013. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!