Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szoktatok eredeti zenei CD...

Szoktatok eredeti zenei CD lemezt venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy manapság vesznek-e az emberek eredeti zenei CD-t? Én kacérkodom a gondolattal, hogy legyen egy saját gyűjteményem, persze nem össze-vissza és tényleg csak az igazán kiemelkedő, számomra kedves albumokat venném meg. Szerintem egy otthon dísze lehet egy ízléses zenei sarok, CD lejátszóval és az általad kedvelt zenékkel.

2013. jan. 4. 23:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A problémám a vinyl-el a következő:

- normális lejátszó 25000-től felfelé

- ha sajnálok és igazából nincs is 4000-5000 Ft-om egy CD-re, akkor egy alsó hangon 6-7 ezer forintos bakelitre sincs

- tárolási problémák

- rendkívül kényes: fénytől óvni, megfelelő hőmérséklet, rendszeres tisztítás a portól-ami tönkreteszi a hangminőséget, karcolások beláthatatlan következményekkel járnak, cseretűk és tisztítófolyadék beszerzése a lejátszóhoz időigényes, a lejátszókar beállításának ellenőrzése-és ezek csupán a legfontosabbak

- szerintem Magyarországon a vinyl-vagy ahogy a legtöbb ember ismeri-a bakelit csupán úrizálás, egy újabb Nyugatról átvett hóbort. A hangminőség bár klasszisokkal jobb, nehezebb a tárolása, sokkal problémásabb, és ami a legfontosabb, sokkal drágább is. Persze lehet, hogy ezt csak én gondolom így, de haverom édesapjánál meghallgatva egy lemezt, a portól és a karcolásoktól való sercegést is beleszámítva, nekem személy szerint nem jött be.

2013. jan. 5. 11:53
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, kb. 8 éve nem vettem zenei CD-t. Eleve a számítógépen hallgatok zenét, ha itthon vagyok, ha meg nem, akkor a telefonomon. Nekem nem is lenne praktikus, nem szívesen hallgatok végig egy albumot egyetlen előadótól, hanem összeválogatom az éppen hangulatomhoz illő számokat.
2013. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy a vinyl olcsó, csakhogy ha már minőség és esztétikum, akkor ez a csúcs. CD helyett meg jó a flac vagy más lossless vay egyenesen tömörítetlen formátum, aztán már a hangminőség sem szól a CD mellett. Egy mezei noname 20 ezer forintos lejátszón amúgy meg a CD és a 320kbit-es MP3 között sem hallani meg a különbséget.


Ezért írtam az első válaszban, hogy a CD nem praktikus. Vannak kényelmesebb digitálisan terjesztett azonos minőségű hangformátumok (flac, wav, stb.), audiofileknek pedig csöves erősítő és vinyl.

2013. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy a bakelit hangzása ezerszer jobb, viszont manapság a legtöbb fiatalnak nincs lemezjátszója, csak hi-fi tornya, és emiatt nem veszek olyat. Abban sem mindegy, hogy milyen feje van, van amelyik nem olyan jó, egyszer vettem a bátyámnak olyat, de ami igazán jó, az manapság drága. De ha nem is az, most csak ezért nem veszek lemezjátszót. Szóval manapság maradunka CD-nél. És egy bakelit drágább is. Nekem van 2 Bon Jovi bakelitem, mert leárazva lehetett venni őket, mikor az egyik bolt költözött, és ajándékba kaptam, de nem tudom lejátszani. 1x hallgattam meg.
2013. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Én rendszeresen veszek cd-ket (és vynilt is). Megvan a varázsa, hogy nem csak bitekből meg byteokból áll, hanem van szép borítója stb... és igen az otthon dísze is lehet (nálam is az).

Manapság ez tényleg jóval olcsóbb, mint pl tizenegynéhány éve, de persze mindig vannak olcsójánosok akik, ha 500 Ft-ba kerülne egy új cd akkor se vennék meg. Én a kedvenc zenéimet nem az anyagi megközelítésből nézem - tudom, hogy évekig (évtizedekig!) fogom hallgatni és ennyi. Persze nem szabad ma már egy átlagos cd, vynil lemezért 5-6 ezret adni (a ritkaságok kivételek), 3000-ig még reális lehet.

És akkor még nem is beszéltem a minőségről...

2013. jan. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Joell válasza:
igen!!!
2020. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!