Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festők segítségét kérném!...

Festők segítségét kérném! Most mit csináljak? :/

Figyelt kérdés
Egy jó ideje rajzolok, egész jól megy, de elkezdett érdekelni a festés is ezért gy döntöttem hogy belevágok. megvettem hozzá az alap dolgokat amikre kezdésnek szükség van. Úgy döntöttem akrillal kezdem de még nem vászonra maig nem megy mert nem akarom h kárba menjen, ezért fehér rajzlapra csináltam. De semmi sem sikerült ugy ahogy akartam. még egy ágat sem tudtam lefesteni, a papír elkezdett szöszösödni, nem tudtam ugy a szinekkel dolgozni hogy fedjék egymást és hogy szépen "összesimuljanak" mint amikor naplementét festenek. Mit cisnáltam rosszul, mivel kezdjek el gyakorolni hogy menjen, milyen papírral és hogyan? Kérlek segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve. :/

2013. jan. 7. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Dipa műszaki rajzlap,elég olcsó. Igazából érezni kell a színeket, a festés egy meditáció igazából,stresszelve idegeskedve,görcsösen nem fog menni... lazulj el,érezd az ecsetet. Ha naplementét festesz először alap színt használj,pl sárga és fokozatosan vidd bele a dolgokat. Én áttértem az olajra,mert sokkal szebb. Először is szerintem az ecsetet szelídítsd meg :) gyakorold a színeket,tónusokat.
2013. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az akril gyorsan száradó festék. És száradás után teljesen fed is. Nem tudom, mennyi színből dolgozol, de engem most alapos gyakorlásra fogtak és négy színből kell kikevernem mindent. :D De erre van a paletta és a kísérletezgetés. :) A papírt meg egyébként akár le is alapozhatod. Nekem legutóbb sima diszperzittel alapoztuk és egész más volt arra az érdesebb felületre festeni, mint a sima papírra.
2013. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!