Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnék egy teljesen...

Hogyan tudnék egy teljesen fehér textíliát nagyon látványosan kidíszíteni?

Figyelt kérdés

A lényeg az hogy a ruha amit varrok majd a textíliából,nagyon látványos,érdekes,és tele legyen díszítő elemekkel.

Nekem is van azért ötletem hogy mit fogok csinálni az anyaggal,de szívesen fogadnám mások tanácsait.

Befesteni tuti befogom,valamilyen technikával,utána meg rávarrok,hímzek vagy akármi.


Minden válasz sokat segítene,vagy ha esetleg valakinek van tapasztalata ebben akkor ajánlhatna egy pár technikát.

Egy iskolai projecthez kellene.



2013. jan. 9. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Van az a batikolási eljárás, amikor bekötözgeted madzaggal az anyagot és beáztatod textilfestékbe, majd amikor kiveszed és kibontod, érdekes minták maradnak rajta a kötések nyomán. Ez a legegyszerűbb, mégis látványos díszítési eljárás.

Hímezhetsz is rá, vagy varrhatsz rá gombokat és más kisméretű dísztárgyakat. Bármit rávarrhatsz, amit találsz otthon. Egy érdekes iskolai projekt jutott eszembe, amikor a környezetvédelemmel kapcsolatban kellett készíteni valamit, és mindenféle szemetet rávarrtunk egy textíliára, valamint a környezetvédelemmel kapcsolatos jeleket és szövegeket írtunk rá. Üres konzervdobozokat, kupakokat, csokipapírt, mindent. Ezen az elven elindulva is varrhatsz rá mindenfélét. Mutatós lehet, ha terméseket, leveleket, vadgesztenyét, tobozt, magvakat varrsz rá, esetleg kiraksz ezekből egy képet vagy feliratot.

2013. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,sok hasznos tippet felsoroltál :)

Annak a válaszolónk is köszönöm aki privát üzenetet küldött!

Igen gondoltam a batikra,meg a viasz technikára.

Nagyon köszönöm :)

szívesen fogadok még válaszokat

2013. jan. 9. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!