Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerinted mindegy hogy milyen...

Magyarvitéz kérdése:

Szerinted mindegy hogy milyen eszközt választ egy művész az alkotáshoz?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy valaki hogyan ,milyen módon alkot ,ha az elkészült mű értékes,szép lesz.Például a számítógépes grafikákra gondolok ,illetve azoknak a kézi rajzolás ,festéshez való viszonyára.
2013. jan. 10. 21:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáfűznék hogy számítógépes grafika terén a számítógépes festészetre gondolok,tehát nem olyanra ami 2 kép összevágva 3 kattintással.
2013. jan. 10. 21:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Ésszerű határok között szerintem mindegy. Ami művészi, az művészi, aki pedig művész, bármivel tud alkotni ;)
2013. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sok esetben teljesen mindegy, csak szőrszálhasogatásba megy át.

Legtöbbször az elektronikus zenészeket szokták szidalmazni, hogy nem hegedülnek, gitároznak, stb. Én gitározom és bátran kijelentem: ha nem valami nagy szám zenész akarsz lenni, akkor néhány hét alatt megtanulod az alap akkordokat és kb, a tuc-tuc zenékkel egyenértékű műalkotásokat tudsz csak kreálni. Ellenben sok elektronikus zenész igenis ért a hangszerekhez is, pl. Skrillex rockzenész volt eredetileg (Szerintetek honnan az a hajfrizura? "Emós" zenét játszott, csak az meg kiment a divatból.), sok kisebb (és értelmesebb) elektronikus zenész meg szintikkel kiáll a színpadra néha rendes hangszerekkel is. Az elektronikus zenéhez is kell tudni az elméletet, mert akkor csak egy tuc-tuc zenét tud összerakni az illető, mégrosszabb esetben a szintetizátor alapbeállításaival. Ellenben a tanultabb zenészek azok az elektronikus zenével is tudnak ugyanúgy érzelmet kifejezni, nemcsak valami olyan ritmust, amire ellötyög az ember. Rockzenében ezeknek a párja a négyakkordos pogógépezetek, általában bulizós szövegekkel. De sokaknak elég az, hogy buliznak a zenére, nem a mély érzelmeket keresik.

Én a képregényrajzolást vektorgrafikusan csinálom, mert így nem kell vacakolni a megvilágítós táblával meg több eszköz áll a rendelkezésemre. Elittista vadbarmok meg mindig is lesznek akik lenézik, ha a művész újít az eszközökön, én személyesen ismerek olyan embereket, akik szerint nemcsak a DJ pult nem hangszer, hanem a gitár sem, és csak klasszikusokat hallgatnak.

2013. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Érdekes mert a zenére nem is gondoltam :) De egyetértek azzal amit írtál ,és érdekesnek tartom.
2013. jan. 10. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos ez jó kérdés,de nincs rá egyértelmű válasz.

A kereslet és kínálat dönt. Szóval valakinek megér egy poszter több ezer forintot ,de van akinek nem,mert nem kézzel készült.

Sokszorosító grafikánál például számozták a nyomatokat és más áron adták el az első párat,mint a többit.

Egy ember,aki olyat alkot,amiből egy készül azt eleve csak magasabb áron szabad eladni,mint ami sokszorosítható,mivel a befektetett 'pénz' nem térül meg. Viszont ez nem jelenti azt,hogy nem hajlandóak többet fizetni a sokszorosítható alkotásért,mint az egyediért.

2013. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem válasszon olyat, ami közel áll a szívéhez.

Az meg, hogy a sokszorosíthatóság miatt veszít az értékéből, csak részben igaz. Egyrészt akkor egy film nem érték?

Digitális festők szokták azt is csinálni, hogy csak bizonyos mennyiséget nyomtatnak ki (pl 3-at), és így sokat ér.

2013. jan. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!