Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A filmrendezői hivatás alapvet...

A filmrendezői hivatás alapvetően férfias? Egy nőnek hogy lehet esélye kitörni?

Figyelt kérdés
Ha van egy nőies nő (értsd: nem művész leszbi, sem férfias művészlélek), aki szeretne ezzel foglalkozni, az már hátránnyal indul ezen a pályán?
2013. jan. 12. 15:20
 1/3 ChrisM ***** válasza:

A férfiakhoz hasonlóan a rendezőnők között is vannak nagyon jók (pl. Sofia Coppola, Kathryn Bigelow) és nagyon rosszak (tisztességből nem írok neveket). Az tény, hogy sokkal kevesebb nő dolgozik a filmiparban, mint férfi, de ennek inkább historikus okai vannak.

Vannak persze olyan kompetenciák, amivel - szerintem - a nők nagyobb része kevésbé rendelkezik, és ezek nem feltétlenül művészeti kompetenciák, de egy olyan összetett szakmában, mint a rendezés, közrejátszanak. De ez most nem macho duma, sok nagyon jó filmet láttam, aminek nő a rendezője.

2013. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akiket írtál, ők tudom, hogy jók, de rajtuk kívül nem sok világhírű rendezőnőt ismerek és ennek keresem az okát. Valószínűleg tényleg a rendezői hivatás összetettsége miatt áll fenn ez a probléma, bevallom, nekem is sokszor meggyűlik a bajom a technikával, de pl. az operatőri munkához valamennyire értek, forgatókönyvet meg mindig én írok. 21 éves vagyok és pár éve amatőr filmezek, volt, hogy nyertem díjat is, de sokszor azt veszem észre, hogy hátránnyal indulok. Pl. volt, hogy kerestem egy operatőrt, nyilván dolgozni akartam vele, de ő meg nem vett komolyan, csak fel akart szedni. Nehéz mindenképpen, mert a férfiak uralják a szakmát..
2013. jan. 13. 12:44
 3/3 anonim válasza:

szia :)

olvastam h a filmes világban dolgozol. 19 éves lány vagyok és engem is érdekelne. a rendezés leginkább. de nem tudom h kezdjek neki:s

2013. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!