Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen verset mondjak?

Milyen verset mondjak?

Figyelt kérdés
SZFE felveteli, igazabol total real teruleten tanulok egyetemen, de 10 evig szinesznonek keszultem. Nem hagy nyugodni, muszaj megprobalnom egy felvetelit, de 3 ev tavlatabol kijottem a gyakorlatbol. Milyen versek johetnek szoba, kinek, mi a kedvence? Minden valasznak orulok! (eddig biztos, hogy mondok egy Romhanyit, es egy Arany es kek szavakkal-t Dsida Jenotol)
2013. jan. 25. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikor lesz a felvételi?Valami szezonálisat is kellene választani.

Én nagyon szeretem Kosztolányi verseit.Gyönyörű képekben fogalmazza meg a mondanivalóját.A versek festményként elevenednek meg a szemünk előtt.Jól elő lehet adni,a közönséget el lehet vele varázsolni.


[link]


Jó böngészést:)

2013. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kosztolanyit en is szeretem, koszonom! Az a baj, hogy nem igazan szeretik, ha a 10 versbol 9-nek depressziv hangulata van. Tehetek en rola, hogy a nagy koltoink valahogy sose orultek? :D Kene kortars is, Varro Danit kerestem, de o meg vagy az asszonyarol ir, vagy a gyerekerol. En meg 21 eves lany vagyok... Egy szo, mint 100, varom a tovabbi otleteket!
2013. jan. 25. 15:41
 3/7 sweeney ***** válasza:

Épp ma voltam egy Tóth Árpád előadáson és ott a Tetemrehívás is szóba került, bár természetesen ez sem egy vidám vers.

Igazság szerint most így hirtelen nem is tudok mondani "viccesebbet" vagy legalábbis kevésbé depressziósat.

József Attilától én mindenképp választanék valamit. Gyönyörűen lehet szavalni a verseit.

Tőle néhány:

Talán eltűnök hirtelen

Tudod, hogy nincs bocsánat

Kész a leltár

Karóval jöttél

Íme, hát megleltem hazámat

Kései sirató (Ezt általában nem szokták javasolni, de ha úgy szavalsz, mint Latinovits vagy Hobó, akkor nincs probléma. :))

Bár nem tudom, hogy mennyire gyakoriak ezek a versek a felvételin. József Attilát és Radnótit biztos minden második ember szaval. Persze az sem jó, ha csupa olyan verset válogatsz, amit egyébként az irodalomtörténészeken kívül senki sem ismer. A "közhelyeskedés" és a különcködés között kellene valami egészséges pontot belőni.

Még néhány, ami most eszembe jutott:

Kosztolányi - Hajnali részegség

Arany - Tetemrehívás (Nem tudom mennyire jó ötlet, ha Aranytól és Tóth Árpádtól is elszavalod a Tetemrehívást. Kicsit kapcsolódnak egymáshoz [vagy inkább nagyon], és így lehet, hogy nem kellene mind a kettőt.)

Arany - Bor vitéz

Ady - A Halál rokona

Ady - Sírni, sírni, sírni

Az utóbbi három szerintem remek választás lenne.

Egyébként muszáj magyar költőktől?

2013. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, nagyon hasznos! :) Kozben talaltam egy Varro Danit is, Metro cimmel. Radnotitol a Felelmetes angyal es az Elso ecloga kozott vacilalok. Karinthy-tol szeretnem a Mint aki halkan belelepett cimut, de nem vagyok benne biztos, hogy jo otlet. (Fricska Kosztolanyinak, de ok legjobb baratok voltak, gondolom ezt az ott ulok is tudjak, nem? ) Ady-tol nagyon megtetszett a Halal rokona, szerintem az is befuto lesz. Jozsef Attilatol szivesen mondanam a Kesei siratot, de nagy a riziko, meg gondolkozom rajta. Ha van egy kis idod es turelmed, megkoszonnem, ha velemenyezned, hogy eddig milyenek ezek. Tenyleg, csak ha nem gond! Koszonom!
2013. jan. 25. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Kosztolányi Hajnali részegség nagyon jó, ütős tud lenni, ha úgy mondják el.

Sok sikert!

2013. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sweeney ***** válasza:

Ha kortárs, akkor inkább Tandori, de ha neked Varró Dani jobban tetszik és az ő stílusa közelebb áll hozzád, akkor válaszd azt.

Néhány vidámabb vers tőle:

[link]

Az Egyhangú ringató szerintem jobb választás lenne, mint a Metró, ha már nála maradunk.


A Kései sirató személyes kedvencem, biztosan beválasztanám, de tényleg egy olyan vers, amit százával szavalnak és száz emberből csak húsz tudja elszavalni, ezért kicsit kockázatos választás. Mindenki, aki választja valami nagyot akar ezzel a verssel, valami katarzist, de általában nem sikerül. Éretlen, tapasztalatlan, közepes vagy "csupán" jó képességű szavaló nem tudja tökéletesen elszavalni - márpedig, ha valamelyik verset tökéletesen (vagy legalábbis, ahhoz nagyon közel) kell, hát akkor ezt igen.

Ennek ellenére nagyon is ajánlom, hogy válaszd, mert - ha jól mondod - ez tényleg képes nagyot ütni.

http://www.youtube.com/watch?v=LNtspfpX1LI Így mondd, és ott fogják leállítani a felvételit, kapásból benn vagy. :)


A Radnóti versek jók - különösen a Félelmetes angyal - de én nem választanék Radnótit és József Attilát is.

2013. jan. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom hogy régi kérdés, de ha esetleg olvasod,megírnád hogy felvettek-e és hogy milyen volt a felvételi? :)
2015. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!