Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 19 évesen öreg vagyok ahoz...

Presy kérdése:

19 évesen öreg vagyok ahoz hogy zongorázni tanuljak?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok soha nem foglalkoztam különösebben semmi komolyabb hobbival se sport se zene ettől függetlenül persze teljes életet élek suli barátok stb ,de érdemes ilyen korban pl vmi újba bele vágni leginkább engem a zongora vonz az tetszet mindig is .Szerintetek?

2013. jan. 26. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy hozzá öreg:) Vágj bele!:) Amúgy nekem szintetizátorom van már nagyon rég óta, van egy olyan trükköm, hogy a billentyűkre ráragasztgattam a szolmizációt, és ha kotta fölé írom a szolmizációt, akkor már az alapján le tudom játszani:) Ha meg egy dalban sok a fél hang, a "szó"-t átírom "dó"-ra, vagy a dót szóra (nem tudom most így hirtelen, melyiket kell melyikre) és akkor ahhoz képest csúsztatom az egészet, és akkor nem kell félhangokat lejátszani, mehet az egész a nagy billentyűkön:):)
2013. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szóval 1hangnemet ismersz? az úgy menő :D
2013. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak hobbiból játszom:)
2013. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Márhogy nem tanultam:D
2013. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
látom, de azért másnak ne ajánl ilyen hülyeséget :D eléggé lekorlátoz a zenében, és nem is értem, hogy hogy jön a hangszeres tanuláshoz a szolmizáció erőltetése. mindegy, aranyos, csak nem előnyös :D
2013. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó, de mondjuk nem tudom, én csak magamnak akarok játszani, persze, ha ő akar másnak is, tanuljon meg nyugodtan profi-szinten:):)
2013. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hát, nemtudom, én sem másnak tanulok zongorázni, de pl zavarna, hogy így le vagyok korlátozva. akár egy könnyűzenei dalkíséretet, akár egy komolyzenei darabot kezdek el tanulni, nem marad egy hangnemen belül, és így elég szar lehet, hogy vigyázni kell, nehogy moduláljon :D
2013. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogy! Ez nekem pont könnyítés!!:) Ami kottám van, azokról mind lehet így!!:) Ez csak az én trükköm, hogy ne kelljen a felső billentyűsorra is figyelni:):) Nekem így sokkal egyszerűbb, lényeg, hogy kiadja a nekem kellő dallamot, és nekem eddig így ment, szóval nekem jó ez így:D
2013. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sosem lehet tudni, hogy késo e amíg meg nem próbálod, de nem fuznék hozzá sok reményt. Az alapok nem a zongoránál, hanem a szolfézsnál kezdodnek, amiket akkor tudsz igazán megérteni és akkor rogzodik be, ha fiatalon kezded tanulni. Ha viszont nekivágsz, akkor ne netrol, hanem tanártól.
2013. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sosem késő;)
2013. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!