Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ingyenmunka családnak, barátok...

Ingyenmunka családnak, barátoknak, munkatársnak, főnöknek. Hol a határ?

Figyelt kérdés

Van így valaki még rajtam kívül? Mivel nyilván nem titokban rajzoltam -festettem, varrtam gyerekkorom óta, ezért a környezetem tudja rólam, hogy ehhez értek. Sokan mondják, hogy a tudás hatalom: az én esetemben nem az: hanem csak egy újabb dolog, amiben kihasználhat az, akitől anyagilag függök. Sajnos nem tudom, hogy kezeljem a sok "szögről leakasztást". Ha nemet mondok, már ott a burkolt fenyegetés, értitek. Különösen munkatárs, főnök olyan, hogy ha csettint egyet, hogy rajzoljak neki, varrjak neki valamit, kénytelen vagyok megcsinálni ingyen persze, mert félek, hogy kitúrnak, kifúrnak a munkahelyről. A család ugyanígy. Laktam már társbérletben idegenekkel is és azok is dettó: amint megtudták, hogy tudok rajzolni, festeni, már jöttek is a részükről a pökhendi, kijelentő módban fogalmazott "megrendelések" természetesen ingyen, vagy alamizsnáért; vagy magáért a lehetőségért, hogy velük lakhatok továbbra is. Szerintem a tudásom eddig csak arra volt jó, hogy megzsaroljon vele a környezetem. Ugyanolyan, mint a túl szép, de szegény lány esete (nem vagyok szép): a szépsége átok számára.

Mitől függ mégis, ez az egész? Mást nem tudok tenni, minthogy eltitkolom, ha készítek valamit, nehogy eszükbe jusson újabb dolgokat kérni. Hogy tanulhat meg nemet mondani az, aki kiszolgáltatott? Lássuk be, nagyon sokan kiszolgáltatottak vagyunk, mert szegénység, válság, munkanélküliség van. Mindent el kéne tűrnöm?



2013. jan. 27. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nehéz kérdés ez. Én üvegdíszeket, mécsestartókat készítek, festek, de a barátaimnak, családomnak, ismerőseimnek eszükbe sem jutna, hogy ingyen tegyem ezt, ha nekik kell valami. Nekem viszont eszembe nem jutna pénzt kérni érte olyan esetben, ha csak 1-1 darab kell nekik és tényleg ritkán, főleg, ha sokszor járunk össze, így általában a rendes ár feléért megkapják, a fizetéshez ők, a félárhoz én ragaszkodom.

Visznt kihasználni nem hagynám magam, tehát nagybb tétel vagy sűrű megrendelés esetén a teljes árat kérném el. Neked sem kéne hagynod. El kell mondanod, hogy nagyn szívesen megcsinálod, ennyi és ennyi az ára. Én nem értem az embereket, egy részük hogy gondolja, hogy az ember folyamatosan ingyen csináljon olyasmit ami neki pénz és idő?... Ne hagyd magad.

2013. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy elég határozott. A környezeted pofátlan és te nem tudod visszautasítani.


Tényleg jobb lenne eltitkolni vagy azt mondani csak alapszinten értesz hozzá nem annyira, hogy munkákat vállalj vele, esetleg mondhatod, hogy nincs időd, de a sarkadra is állhatsz és ha valaki kér valamit benyögöd az árát.


Ha csodálkozik akkor elmondod, hogy ez neked idő és fáradság, az anyag is pénzben van ma már semmi sincs ingyen!


A munkahelyen meg nem kell elmondani semmit. Én is értek néhány dologhoz de megtanultam, hogy az emberek iszonyatosan kihasználják egymást úgyhogy megnézem mit mondok el.


A főnöknek meg megmondhatod, hogy elromlott a varrógép nincs pénzed megjavíttatni ugyanis mindenki ingyen munkát vár.


Állj már egy kicsit a sarkadra, itt nem csak a környezettel van gond hanem veled is. Össze kéne szedned magad és öntudatosabbnak és határozottabbnak lenni.

2013. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

elmondod, hogy neked ez milyen fáradságos munka, főleg ingyen

ha erre bármi kifogása van, akkor meg szépen megtudakolod, miért is kéne neked ingyen, BARÁTILAG megcsinálnod, ha ő még barátilag annyit sem lát, hogy ez neked teher..


amúgy a tudás hatalom, ők tudják, hogy te TEHETSÉGES vagy, így eddig jól jöttek ki belőle

ez a mondás nem csak olyan tudást takar, mint amire gondolsz :DD

2013. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Légy határozottabb!

Sajna ma már mindenki kihasznál mindenkit,abszolút le sem sz@rják,hogy neked az mennyi ido,pénz,stb.

Mondd meg nekik nyugodtan,a munkahelyeden meg nem kell tudniuk.

2013. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!