Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek hol van a határ a...

Szerintetek hol van a határ a nagyképűség és az önbizalom között? Miért baj az, ha valaki tisztában van a saját, sokakat felülmúló képességeivel, értékeivel?

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha ezzel tisztában van, a baj akkor kezdődik, hogyha ezáltal lenézi, és degradálja a másikat. Akkor vagy igazán jobb a másiknál, ha nem hencegsz vele, hogy jobb vagy, és segítesz a másiknak, hogy ő is jobbá váljon.
2012. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztában van vele, hogy mit tud, és arra büszke, és mások is így látják, hogy büszke lehet arra, amit csinál, akkor nincs vele gond. De ha már túlontúl sztárolja magát az illető a semmire, fikáz mindenkit, és csak önmagát isteníti, akkor az nagyképűség.
2012. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Önbizalom: azt mondom, hogy jó vagyok.

Nagyképűség: azt mondom, hogy jobb vagyok a többieknél.

2012. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amikor már különbnek tartod magad az átlagnál, és ennek nem is restellsz hangot adni, vagy más módon a világ tudomására hozni, érzékeltetni, hogy többnek érzed magad, az már nagyképűség. Átlépi az egészséges (a hangsúly az egészségesen van) önbizalom határát. Tarthatod magad bizonyos dolgokban jobbnak másoknál, pláne ha van is rá alapod, de ahhoz te senki vagy, hogy kijelentsd magadról, hogy sokaknál értékesebb ember vagy. Persze a pszichopata tömeggyilkosoknál biztosan értékesebb vagy, vagy pedofiloknál, de a hétköznapi emberekkel szemben ilyet állítani magadról már nem csak hogy súrolja a nagyképűség határát, hanem át is lépte. Most azért írtam E/2. személyben és nem E/3-ban, mert így azért egyszerűbb volt. Meg feltételezem, hogy magad miatt tetted fel a kérdést, nem a szomszéd Náncsi néni miatt:)
2012. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Önbizalom: tudom, hogy kiemelkedően jó vagyok egy adott dologban, s ezen kiemelkedő képességemet felhasználom mások segítésére, pl. fiatalokat korrepetálok belőle, stb.

Nagyképűség: verem a mellem, hogy én milyen jó vagyok az adott dologban, és aki kevésbé jó benne, azt lenézem, megvetem.

2012. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!