Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mely filmeket sorolnátok a 10...

Mely filmeket sorolnátok a 10 legjobb magyar film közé?

Figyelt kérdés
10 olyan magyar filmet keresek, amelyet külföldi, 14-19 év közötti gyerekek is tudnak értékelni. Tehát nem a Taxidermiára gondolok...

2013. febr. 13. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy amiket a legjobbak közé sorolnék, azokhoz muszáj a magyar történelemnek legalább egy minimális ismerete, főként a rendszerváltás előtti időkből. Gondolok itt olyan filmekre, mint pl. A tanu, vagy a Szamárköhögés. Ezeket egy 14-19 éves magyar fiatal elvileg tudja értelmezni, ha figyelt töriórán, főleg, ha a szülei/nagyszülei szoktak vele beszélgetni, meséltek neki a régebbi történésekről, viszont egy külföldi tininek nem hiszem, hogy lennének ilyen ismeretei.

Még amit esetleg ide tudnék sorolni, és külföldi gyerekek számára is befogadható, az az Abigél (bár az négy részesre lett megcsinálva), elvégre a második világháború azért gondolom a legtöbb országban tananyag, a többit meg a filmből meg lehet érteni.

Mondjuk kevésbé régiek közül még ami eszembe jut, az a Kontroll.

Említhetném még A napfény ízét is, (bár ugye, az a film csak részben magyar) de azért hááát nem tudom, mennyire való az 14 év körülieknek. Igaz, én általános iskolás voltam, amikor kijött ez a film, és sok osztálytársam megnézte a szüleivel, de azért akad benne pár olyan jelenet, amit nem biztos, hogy megnézetnék felnőttként egy 14-15 éves gyerekkel, még ha amúgy a legtöbbnek ez nem is okozna problémát.


Aztán persze tudnék mondani jópár olyan magyar filmet, ami ennek a korosztálynak mondjuk hogy értékelhető lenne, viszont azokat meg nem sorolnám a LEGJOBB magyar filmek közé, nem azért, mert rossz filmek, csak nálam ebbe a kategóriába komolyabb alkotások tartoznak bele.

Szóval egy Valami Amerika, vagy mondjuk egy Poligamy persze tök jó film, de nem tenném be ugyanabba a kalapba, mint amibe a korábban említetteket.

2013. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ötödik pecsét


moziklip esetleg? :)


bebukottak (ez mondjuk keményebb)


amúgy tudnak magyarul, vagy van magyar filmekhez angol felirat?

2013. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Indul a bakterház

Úristen@menny.hu

Nekem lámpást adott az Úr Pesten

Zimmer feri

2013. febr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudnak magyarul. Lengyel gyerekekről van szó. Szeretnék nekik filmklubot szervezni. Szabadság, szerelem c. filmet megmutatom nekik. Egyelőre ez az egy biztos. Lengyel felirattal meg lehet nézni. Kontroll jó film, viszont káromkodnak benne, emiatt vagyok gondban. :/
2013. febr. 13. 12:20
 5/14 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam még az Iszka utazásán és a Pál utcai fiúkon. Ez utóbbi Lengyelországban kötelező olvasmány.
2013. febr. 13. 12:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet furcsán hangzik.


Jancsó filmek?


Nekem abszolút No.1. Az indul a bakterház, Árvácska, A Tanú.

2013. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Én ennyi idős gyerekkel pont hogy nem a könnyen emészthetőt nézetném, hanem azt amit szabadon értelmezhetnek, hagy gondolkozzanak, érezzék át a magyar lélek jellegét, gondolkozásmódot.


Igen, ezek a filmek depresszívek de egy kamasznak sokkal inkább közeli lesz ez, mint a vicces-röhögős filmek. Persze mindet át kell beszélni, de a művészetet értelmezi is tanulni kell, a magyar művészfilmek meg elég egyedi nyelven szólnak.

Beszélni kell nekik anemzeti traumákról, mind a zsidó, roma, náci, kommunista kérdésekről.


Huszárik Zoltán - Elégia

Pálfi György - Hukkle

Koltai - Sorstalanság

Fliegauf Bence - Csak a szél

Antal Nimród - Kontroll


Az idősebbeknek 16 fölött mehet a Taxidermia is simán.

Ha jól beszélnek magyarul, akkor a Macskafogó is.

2013. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Made in Hungaria, eléggé átfogó képet ad kicsiny országunkról az 50-es években. De emellett szórakoztató a sok zenés betétdal miatt :)
2013. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
pedig pont azt akartam ajánlani! persze nem gyerekeknek!
2013. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a legjobb magyar filmek világviszonylatban a 18+-os kategóriákban születtek...
2013. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!