Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tetoválók, hogyan birkóztok...

Tetoválók, hogyan birkóztok meg a bizonytalan, hisztis kliensekkel?

Figyelt kérdés

Az a típus, aki nem tudja mit akar, elégedetlenkedik, a varrás közben akarja teljesen megváltoztatni a mintát, egyik pillnatban a nyakadba ugrik, a másikban meg leolt, fenyegetőzik, rágalmaz...


Véd-e az ilyentől az aláiratott papír?


Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? Elkülditek a búsba, hogy ne rombolja a renomét, vagy inkább bevállaljátok mert ez is pénz?



2013. febr. 20. 14:26
 1/6 SzilKa ***** válasza:

Türelemmel, ugyananakkor határozottsággal. Ha már munka közben vagyunk, akkor ugyan kérdezhet, hogy variálhat-e még valamivel, de ha hülyeséget akarna, határozottan nemet mondok.

Fenyegető, rágalmazó vendégem még nem volt, de ha már a terv egyeztetésénél is látom a bizalmatlanságot, felajánlom, hogy menjen olyan tetoválóhoz inkább, akiben jobban megbízik, vagy jobban szimpatizálnak. Nem lehetek én sem mindenkinek szimpatikus! :) de ilyen még nem nagyon volt eddig, vagy csak nem tudok róla.

Egy dolgot viselek nehezen, ha munka közben ficereg, rángatózik valaki, mert úgy képtelenség szépet alkotni... Volt egy nagyon hisztis pasi, aki verte közben a falat is, remélem többet nem akar jönni, mert tuti nem vállalom el :)

Szóval van egy határ, amikor az ember már a pénz érdekében sem vállal be valamit. A pénz nem ér annyit, hogy esetleg igénytelen munkát adjak ki a kezem alól, mert az bizony negatív reklám és az illető ismerősei nem fognak hozzám jönni...

A nagyon bizonytalan emberekről: náluk már az egyeztetésnél kiderül, hogy nem is tudják, mit akarnak. Őket megkérem, hogy még gondolkozzanak magukban és x idő múlva jelentkezzenek csak. Megértetem velük, hogy ez egy életre szóló döntés, ne kapkodják el.

2013. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Ha valaki alkalmazott egy stúdióban, akkor is megteheti ugyanezt?

2013. febr. 21. 11:35
 3/6 SzilKa ***** válasza:
Ezt meg kell beszelni a tulajjal, de en ugy gondolom, hogy ennek termeszetesnek kellene lennie, hiszen ha szar munkat adsz ki a kezed alol, az a szalon jo hirenek is art!
2013. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt csak határozottsággal lehet megoldani, ha már az elején lefekteted a szabályokat. Meg amúgy sem vagy köteles mindent elvállalni.

Legalább is akit én ismerek tetováló, nem vállal mindent, és már az elején megmondja hogy mi, merre, hogyan.

Én is variáltam hatvanezerszer, de csak a rajzolás alatt, amikor rámondtam az Áment, akkor azt úgy is kellett gondolnom. :)

Viszont hagyott időt a mester, ha akartam, ha nem, hazaküldött hogy nézzem meg, gondoljam meg és ha rámondom az okét, akkor csinálja.

Mondjuk pontosan tudtam mit akarok, csak elmagyarázni nem tudtam rendesen, ezért volt a sok pepecselés.


Hozzáteszem kifejezetten a mocorgós, hisztis fajta vagyok, de a tetováló ezt is tudta kezelni: szintén határozottsággal.

Valami hihetetlen érzéke volt ahhoz, hogy eldöntse, hogy csak nyafogok, vagy tényleg nem bírom, és kell egy kis szünet.

Szóval minden úgy volt ahogy ő mondta.


Nem tudom milyen papírról beszélsz, én egyet írtam alá, mielőtt elkezdtük. Abban benne volt, hogy az én beleegyezésemre, akaratomra történik a tetoválás, meg hogy a mintát elfogadtam, nincs reklamáció. Nem tudom hogy volt megfogalmazva, Németországban történt, de a lényeg ez volt. Jogilag nem tudom mi ellen véd vagy nem véd.

2013. febr. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, arról a beleegyezési nyilatkozatról beszélek. Ezt az iratot én úgy értelmezem, hogy ez megvédi a tetoválót jogilag is a varrás közbeni és az utólagos reklamációtól. Ha a kliens aláírja, hogy igen, ezt szabad akaratból varrják rá, és ő ezzel megbízza a tetováló művészt, akkor ez lényegében egy szerződés.
2013. febr. 25. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha komolyabb problémád lesz valamelyik vendégeddel, akkor kérdezz meg egy jogászt erről. Vagy vmi netes jogtanácsadót. Igaz, ők így ingyen nem viszik túlzásba a tanácsadást, de erre röviden is tudnak hasznos választ adni. :)
2013. márc. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!