Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan tudod, ha jó döntést...

Honnan tudod, ha jó döntést hozol? 14 éves lány kérdése, leginkább a jövőmmel kapcsolatban vagyok bizonytalan. Hoonnan tudhatja az ember, hogy mikor hozott jó döntést?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudod előre mi a jó döntés. Majd ha átélted, tudni fogod, hogy jó volt-e vagy sem. 14 évesen mindenki bizonytalan, sőt én még 19 évesen is, ezért egy bizonyos keretek közt mindent kipróbálok, hogy tudjam mi az ami nekem jó.
2010. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Saten-nak igaza van, azt, hogy egy döntés jó vagy sem, csak akkor tudod meg, ha már meghoztad és eltelt valamennyi idö.

Én már 53 éves vagyok, de még most sem tudom biztosan, hogy ha döntenem kell, akkor jól döntök-e. Persze valamennyire segit a tapasztalat, de azért ennek ellenére sokszor van, hogy késöbb rájövök, hogy nem a jó megoldást választottam.

2010. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
CSak reménykedhetsz abban hogy jó döntést hozol
2010. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak most minden annyira zavaros,és fogalmam sincs,hogy mit kéne választanom.(elsősorban iskoláról van szó,mert ugye továbbtanulás..)

Vannak érvek egyik,másik,meg harmadik mellett is,csak az a baj,hogy én se tudom mit akarok.

2010. nov. 20. 14:41
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Az életben pont az a szép, hogy csupa meglepetést tartogat. 100%-ig sosem tudhatod, hogy jó döntést hoztál-e, hiszen nincsen lehetőséged kipróbálni, hogyan alakult volna az életed, ha másképp döntesz. Minden egyes apró döntés ezerféle következményt és történést vonz magával, ezek között mindig lesznek jók és rosszak is. Az élet nem fekete és fehér, semmi nem abszolút jó vagy rossz.
2010. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, a tizenévesek nem nagyon fogadnak el "jótanácsot" felnőttektől, de ha fenti, -amúgy igaz- hozzászólásokon túl konkrét tanácsra van szükséged: keress meg egy pályaválasztási tanácsadót (azt hiszem van ilyen) és kérdezd meg, mit ajánlanak. Elvileg hasznos lehet. Ha egy alapos, lelkiismeretes szakembert (pszichológus) fogsz ki, sokat segíthet.
2010. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám!!!Én is 14 vagyok,sulit kéne választanom,de fogalmam sincs,hogy minek tanuljak tovább...Nagyon sok ötletet kaptam már,de igazából egyik sem tetszett...Először közgazba akartam menni aztán vendéglátóiba,aztán megintcsak közgazba,de média szakos sulin is gondolkoztam.De arról is lebeszéltek.Most meg úgy döntöttem külkereskedelmibe megyek,de ez se biztos még...Nem tudom eldönteni,hogy mit csináljak!:(
2010. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sorakoztasd fel az érveidet és a szerint döntsd el ... ha még másnap is helyesnek érzed a döntésed és még mindig kiállsz a saját döntésed mellett akkor máris jó döntést hoztál ...és ha végül jövőre újabb információkkal máshogy döntenél még lesz lehetőséged átmennni. ...általában van lehetőségünk változtatni utólag a dolgokon. Merj dönteni, a felnőtté válás része és mindenki követ el hibákat/dönt rosszul nem fogsz mindenben jól dönteni, a lényeg ,hogy a megadott információk alapján saját ,,jó" döntésed hozd meg
2018. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!