Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nátrium - szilikát (vízüveg)...

Nátrium - szilikát (vízüveg) használata olajfestékhez? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Művész olajfestékhez használnám festőszer helyett.

Különösebb indok nélkül tenném mindezt, érdekel, milyen hatása lesz a felületnek.

Azt olvastam, hogy olajfestékek higítására is alkalmas.



2013. febr. 22. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A vízes diszperzit hogy volna alkalmas lenolaj alapú festék hígításához?
2013. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A festő vízzel keveri az olajfestéket?
2013. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Inkább belinkelem az oldalt, ahol találtam. A kommented után megfordult a fejemben, hogy értő olvasásom hagyott cserben engem.


[link]

2013. febr. 22. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Vicces hogy én vegyész vagyok.A lenolaj nem keveredik a vízzel.Gondold el veszel olajfestéket milyen hígítót adnak hozzá? Terpentint, benzint, lenolajkencét.A festő olajfestéke is lenolajjal van megkeverve.Van vízes alapú festőanyag azt temperának hívják.Valami nagyon nem stimmel.
2013. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A gyakorlatban való kipróbálásig nem jutottam el, de esélyes, hogy ezek után nem is fogok... :D


Köszi a válaszokat.

2013. febr. 22. 20:15
 6/6 anonim válasza:

Megnéztem a linket, és jót röhögtem. A vízüveget fokozottan tűzveszélyes anyagnak írja, pedig éppen tűz elleni impregnálásra alkalmas anyag.

A vízüveg erősen lúgos, bőrre kerülésétől óvakodni kell.

Lenolajjal, olajfestékkel elvileg alkothat emulziót, de azt, hogyan lehetne egy ilyen emulzióval festeni, nem tudom.

2014. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!