Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízüveggel hobby szinten...

Vízüveggel hobby szinten miket csináltatok-?

Figyelt kérdés

Nem ismerem a vízüveget,sosem dolgoztam még vele,de szükségem lenne egy olyan anyagra ami pl egy virágot tartósít-lakkozni ugye nem lehet,műgyanta nem jó,mert hőt termel és megsemmisül a virág..és erre gondoltam..,hogy ez esetleg beválhatna..


Ha van valakinek ötlete és tapasztalata kérem írjon!



#vízüveg #hobbyhoz vízüveg
2012. szept. 9. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Hobby szinten összekevertem samottporral és vízzel és felújítottam a kályhát.

Nátronlúg néven keresd a boltokban.Cukormáz szerű anyag lesz belőle,üvegszerű,vékony rétegben törékeny.Tűzálló,talán 7-800 fokig.

Használják nádtetők konzerválására is

2012. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A nátronlúg az nem az! A nátron lúg az Naoh-és pl szappanokhoz használják-tudom, mert azt használom, a vízüveg az nátrium szilikát és teljesen más!!!
2012. szept. 10. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:

A flakonra az van írva,hogy nátronlúg vízüveg.Ha állod a postát elküldöm neked az üres flakont.

Ja,és olyasmi van ráírva hogy többszázfokos hevítésre éri el a teljes szilárdságot,de azért megpróbálhatod enélkül is,hátha jó lesz,a nádtetőket se hevítik.

Nemkizárt hogy többféle verziója van,amit én használtam az kimondottan kályha tűzteréhez való volt.

2012. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm,utána fogok érdeklődni ,én azokat írtam amit a neten találtam+ nátronlúg-naoh az amit szappankészítéshez használok, de ez nem köt meg szilárddá,azon túl,hogy az olajokat elszappanosítja-de az tény,hogy 100fok felé is felmegy a hőmérséklete ,mikor a folyadékkal össze keverem, ezért is kell vele vigyázni,mert maró és forró...de lehet,hogy van több fajtája is..

Minden esetre én azt averziót keresem ami megköt mint egy lakk..

2012. szept. 11. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez is megköt mint a lakk.Na sok sikert.
2012. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hol lehet beszerezni,megvenni? obi,praktiker ilyesmi helyeken?vagy vegyszer boltban?
2012. szept. 12. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Én mezőgazdasági boltban vettem,Háztartási vegyiáru,festék,ilyesmi helyeken keresd,de lehet hogy van a praktikerben is, Obi-ban nem volt.
2012. szept. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én vízüveggel vegyészek kertjét készítettem mivel különböző anyagokkal más-más képen reagál, úgyhogy félig áteresztő membránt képez, ezért úgy tűnik mintha fű vagy virág nőne a szemünk láttára.
2012. okt. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán értem az utolsó hozzászóló mit írt,de érdekelne,ha bővebben kifejtené:)))
2012. okt. 10. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!