Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyenek voltak Alföldi...

Milyenek voltak Alföldi idején a Nemzetiben az előadások?

Figyelt kérdés
Én vidéki vagyok, ezért nem láttam egyet sem, de sok jót és sok rosszat hallottam róla. Ami azt illeti, akik szidták, sose voltak ott. Ezért olyanokat szeretnék kérdezni, aki látott ott előadást, esetleg többet is.
2013. febr. 27. 19:16
 1/2 margo777 ***** válasza:
100%

Nem voltak, vannak

[link]


Rendezett itt például 2x a világ egyik legjobb rendezője, Andrei Serban, aki Csehov Három nővérét egy inkább tragikomikus felfogásban játszatta, nekem nagyon tetszett (ebben Alföldi Versinyin amúgy)

Tele van a színház olyan klasszikussal, amit Alföldi dinamikusabban, fiatalok számára is befogadóbb módon és nyelven rendezett meg, pl Az ember tragédiája,Bánk Bá junior Hamlet, Tartuffe mind nagyon jó, de A fösvény Blaskóval amit nem ő rendezett szintén

Igazából nagyon kevés az igazán kísérletező, alternatív darab amivel vádolják(Kvartett, A jég), vannak viszont nagyon is klasszikus és új magyar darabok, például Sütő Andrástól A lócsiszár virágvasárnapja, Bródy Sándortól A tanítónő, meg van Esterházy és Závada is, mindkettő csodaszép előadás szerintem, utóbbi nagyon jó zenével. Rendszeresen vannak koncertek, kiállítások is, szóval ez több, mint egy színház, valódi közösségi tér. És játszák még Mohácsiék Egyszer élünkjét, ami az elmúlt 10 vagy 20 év kiemelkedő előadása Magyarország XX.századi történelméről, és az egészen különleges hangulatú, sok külföldi fesztivált is megjárt többszörös díjnyertes Vadászjelenetek Alsó-Bajoroszágból, ami a kirekesztés típusait és áldozatait mutatja be a Festőműhelyben, egészen különleges atmoszférában, szalmazsákokon ülő nézők előtt. És vannak gyerekdarabok is persze. Imádnivaló hely, én az előadások többségét láttam, nagyon nagy veszteség az eltűnése, függetlenül Vidnyánszky tehetségétől.

2013. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első két évad még bizonytalan volt. Több műfajt próbálgattak nem mindegyik aratott sikert. A harmadik évadtól kezdett beérni az egész. A tavalyi előadások már nagyon jók voltak. Összeszokott csapat, bejáratott rendezőkkel. A közhídelemmel ellentétben voltak konzervatív előadások is (pl.: A tanítónő). Voltak érdekes megoldások is pl.: a Hamletet a nézőtéren játszották, de volt előadás amit a színpad alatt vagy a festőműhelyben adtak elő. Összességében szerintem jó volt. Különösen azért, mert a kedvenc rendezőm- Mohácsi János- több előadást csinált.

(Én is vidéki vagyok, képzelheted milyen jónak kellett lennie ahhoz, hogy 2 órát utazzak Pestre és utána 2 órát vissza a lakhelyemre.)

2013. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!