Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha nagyon olcsók lennének a...

Ha nagyon olcsók lennének a színházi előadások, az embereknek több idejük lenne, akkor is inkább a VV-t választanák sokan?

Figyelt kérdés
Meg a hasonló műsorokat... Az az aggodalmam, hogy igen. De miért?
2011. ápr. 2. 12:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki megnezi az igen, aki igy sem nezi, az igy sem:)
2011. ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Én sem tudom ,de nagyon szánalmasnak érzem.

Egy ideig édesanyámat kérdezgettem ,hogy ugyan miért jó neki ez a mónika,balázs,valóvilág,de annyi választ kaptam ,hogy mert nincs jobb.Oké gondoltam mutatok neki pár filmet ezeket rendszeresen otthagyta és ment nézni azt a sok ehm ****-t

ezek után mutattam neki a tv-ben valami jobbat ismeretterjesztőt,de azt is rendszerint elkapcsolta.Ma már ott tartunk ,hogy képes nem zuhanyozni ,hogy megnézhesse azt a hülye valóvilágot.

Sajnos édesanyámék nem tudják mi a kultúra nem ismerik a színművészeket,könyveket nem vesznek ,de annál jobban tudják ,hogy ki kivel feküdt le a "sz(t)arok" közül.

Szánalmas 1 világban élünk sajna.Aki pedig fel akarna emelkedni annak alig adnak lehetőséget.

Én igyekszem színházba,múzeumba,kiállításokra járni ,de 20 évesen tanulóként nem engedhetem magamnak meg.


Sajna 1 ilyen világot élünk ma.Megoldás lehetne esetleg az ,ha államilag tiltanák be ezeket ,de viszont a nézettséget nézve ezt nem lehet megtenni ugyanis már hónapok óta 60% fölött az rtlklub nézettsége.

2011. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Én igyekszem színházba,múzeumba,kiállításokra járni ,de 20 évesen tanulóként nem engedhetem magamnak meg."


Dettó. :)

2011. ápr. 2. 12:42
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a többi ember mit csinálna :) Én biztos többet járnék színházba, ha olcsóbb lenne, de én nem is nézem a VV-t meg az ilyesmiket (bár azt bevallom, hogy sok hülyeséget megnézek én is, csak tisztában vagyok vele, hogy nem sokat érnek).

A színházba járásban engem két dolog gátol meg igazán: 1. hogy drága, még ha nekem épp lenne is pénzem, akkor is kéne mégvalaki, akinek szintén akkor futja rá, mert ugye egyedül nem szívesen mennék, na és ez ritkán jön össze, mert a barátaim többségének is hasonlóak a lehetőségeik.

2. ez már teljesen személyes jellegű: ezek az előadások ugye általában este vannak, nekem meg van egy 3 éves gyerekem, elég jól meg kell gondolnom, hogy mikor kérem meg anyukámat a gyerekvigyázásra, mert azért hetente nem oszthatom be az idejét, és sokszor akad más program is, amire jó lenne elmenni.


Viszont azt méginkább támogatnám, hogy a könyvek olcsóbbak legyenek. Pont nemrég gondolkodtam el rajta, hogy már legalább egy éve nem vettem új könyvet :( Jó, tudom, ott a könyvtár, pláne, hogy egyetemista vagyok, igazából nekem ingyen van, de azért mégis annyival jobb a saját...

2011. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én nézem... nem azért mert annyira nincs jobb dolgom, egyszerűen csak eljutottam arra a szintre, hogy ez a kikapcsolódás két tanulás között, mert annyira fárasztó, és annyira idióták, hogy baromira kitudja kapcsolni az agyam "tanulási funkcióját", és ez jó. Persze ha programom van, vagy valaki hív valahova, sosem mondanám le egy VV-ért.

Sajnos egy vidéki kisvárosban élek, itt csak havonta egyszer játszanak valami új darabot, az is igen alacsony költségvetésű, ritkán hoznak ide komolyabb társulatokat, akkor is alig tudok rávenni valakit, hogy eljöjjön velem. Így ha lehet én inkább úgy fogalmaznék, hogy ha olcsóbb lenne a tömegközlekedés avagy a benzin, és a színházjegy, én akár minden estémet ott tölteném nagyon szívesen! Diákként nem tehetem meg hogy felutazzak ezért Budapestre, több mint 10 ezer ft-omba kerülne egy alkalom.

2011. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

Én szeretem nézni a VV-t, régen pedig én is néztem pl a Balázs showt.Mondjuk a vv-t csak kb a harmadik-negyedik párbaj után nézem.Azért nézem, mert sokszor szétröhögöm magamat Alekosz beszólásain, meg amiket csinál. Na de lényeg, hogy ti akik szapuljátok, hogy milyen ember az ilyen hát nevetségesek vagytok. Én például szegény családból származok, mindig is nélkülöztem dolgokat, de becsületes ember voltam,vagyok,jelenleg saját erőből egyetemen tanulok és nem egy büfészakon.Szeretem a kultúra biznyos részeit,szeretek utazgatni,szép épületeket nézni stb.. nem vagyok divatmajom,nem vagyok alkoholista stb..imádok olvasni,viszont nem irodalmi műveket,hanem a szakmámhoz tartozó tananyagot vagy szakirodalmat és ilyen témákban rendeteg könyvem van.

Nem érdekelnek a sztárok,celebek magánélete, sőt a való világot semúgy nézem, hogy szurkolok valakinek és küldözgetem az sms-t.

Gondolom én is egy kultúrálatlan vad barom vagyok csak mert bemerem kapcsolni a tv-t:)

A másik meg hogy én egy forintot sem adnék színházi jegyekért. És a szinészetet sem tartom valami nagy dolognak, lényegében arról szól hogy játszd meg magad. Amilyenek meg a színészek manapság.....bármit megtesznek hogy egy kis szerephez jussanak.

Minek fizessek ezreket csak azért hogy néhány színész bohóckodjon a színpadon?? Inkább egy múzeum.

2011. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"A válasz írója 47%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:36"


Kedves!


Te nem egy kulturálatlan vadbarom vagy, hanem egy olyan ember, akit itt nem támadott senki - még látszólag sem -, mégis sündisznó helyzetet vett fel, ilyeneket írt...

Miért nem tudod úgy leírni a véleményedet, hogy nem írsz bele ilyen felesleges, alap nélküli dolgokat? Amúgy semmi gond vele, de ez eléggé feltűnő. :)

2011. ápr. 2. 14:55
 8/19 A kérdező kommentje:

"És a szinészetet sem tartom valami nagy dolognak, lényegében arról szól hogy játszd meg magad. Amilyenek meg a színészek manapság.....bármit megtesznek hogy egy kis szerephez jussanak."


Akár a Való Világban szereplők. Különbség a színvonalon van. Értve ezt a témára, illetve a "színészekre".

2011. ápr. 2. 14:58
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem vettem fel sündiszó állást vagy mit. Csak ha annyit írok hogy "igen én is nézem" és nem írok magamról semmit, akkor jön az a duma hogy "na igen itt is egy". Én nagyon jól ismerem ezt a felfogást,sok ilyen emberrel találkoztam mint te kérdező vagy az aki azt a színházi választ írta.

Azt hiszitek ti valami istenadta kúltúrával rendelkeztek,mert nem néztek való világot és mindenki aki nézi,azt a gonosz média manipulálja,mert befolyásolható és ostoba. Hát én szerintem meg pont az az ostobaság,ha valaki színházba megy,mert támogatja a semmittevő színészeket.

2011. ápr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagy mestere vagy az általánosításnak.

Igazából emiatt vagy buta, nem a VV miatt.

Van, akivel eszmét/véleményt cserélni sem érdemes, mert már be van savanyodva pár dogma közé...

További szép napot!

2011. ápr. 2. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!