Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » "Az írók jobban értenek az...

"Az írók jobban értenek az emberi lélekhez, mint a pszichológusok. " Mit gondolsz erről az idézetről?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 23:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ezt az idézetet még nem hallottam, de már én is sokszor gondoltam ezt. A magyartanárunk is néha úgy éreztem, hogy nagyon rejtett dolgokat lát meg, nagyon jó az emberismerete. Ami nyilván az irodalmi művek értéséből, elemzéséből fakad. Amúgy a pszichológusoknál szerintem sokan jobban értenek a lélekhez, köztük olyanok is, akik egyszerű emberek sok tapasztalattal, emberismerettel, vagy egyszerűen széles látókörűek.
2013. márc. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

""Én most itt elsősorban a jó írókra gondoltam persze."

és a pszichológusok közt is a "jó" pszichológusokra, vagy náluk csak úgy általánosságban? "


Nyilván a jó pszichológusokra, mert a rosszakról fölösleges lenne bármilyen vitát folytatni. Csak korábban az írókkal kapcsolatban hangzott el valami, amire ezt reagáltam.


Egyébként én nem is tudom, mit gondolok. Teljesen igazatok van abban, hogy egy pszichológus nyilván jobban elmélyed a témában, és tanulja a dolgokat. Azonban egy könyvhöz nem biztos, hogy arra a tudásra van szükség, amit egy pszichológus tanul. Mármint nyilván arra is, de a pszichológusok nagyon sokat tanulnak a memóriáról, a megismerésről, az agyról, stb., ami inkább tudományos, és egy regénybe nem kerül bele. Persze tanulnak az emberi lélekről is, és az belekívánkozhat egy regénybe, de elképzelhető, hogy valaki kellő empátiával ilyen tanulmányok nélkül is ráérez erre.


Utolsónak: én sem emlékszem már, hogy hol hallottam ezt az idézetet, de biztos, hogy több helyen is. Ha esetleg valaki tudja, hogy kitől származik, megmondhatja. (Nem biztos, hogy pontosan idéztem. Lehet, hogy nem is idézet, csak egy amolyan mondás.)

2013. márc. 9. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!