Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festés előtt az alapozott...

Festés előtt az alapozott farostlemezt le kell kennem fehér festékkel vagy sem?

Figyelt kérdés
Titán fehér Winton akrilfesték, Gesso-val kétszer alapozott minőségi farostlemez. Első festményem lesz. :)

2013. márc. 14. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Alapozás és a festmény "közé" nem szoktak még extra fehér réteget felvinni. Minek is tennék?

Apropó, gondolkodtál már azon, hogy az alapozóba tegyél színes festéket? A gesso felveszi a színes akrilt.(Egy lehetőség a háttér alapjainak kialakítására, illetve ha pirosat teszel bele, akkor tüzesebbek lesznek a színeid.)


Jó festegetést, de javaslom, az első képeddel szemben ne legyenek irreális elvárásaid. Az első képed akkor sikerül elfogadhatóra, ha nem megy el a kedved a további piktorkodástól. Nem viccelek! Első kép sose sikerül olyanra, mint az ember szeretné. Én a kivételek közé tartozom, nekem az első ötven képem nem sikerült úgy, mint szerettem volna, de ne szerénykedjen az ember.


Üdv és jó munkát!


R.

2013. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves R.! Köszönöm a válaszod! Szavaidból arra következtetek, hogy te tapasztalt festő vagy. Kérlek válaszolj még erre: És ha a festmény háttere fehér? Csak a közepére szeretnék egy primitív alakzatot feketével. A kép 80%-a fehér. Akkor se ajánlod a fehér festést háttérnek? Elég a gesso?
2013. márc. 14. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem - R - vagyok...


De, ha fehér az alap miért festenéd le? Ha meg leakarod festeni, hát tedd! Teljes a szabadság!

Mondjuk, én törném a fehéret... (reflexek)


Régen sok festő a fényeknél egyszerűen festetlenül hagyta a vásznat...

2013. márc. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, sajnos nem vagyok tapasztalt festő, csak egy éve piktorkodok.


Ha a gesso által képzett felület nem lesz azonos a festék felületével, akkor persze lefestheted. Ha nem zavar, mert egy kis kontrasztot akarsz, akkor maradjon úgy.


Canis Merga véleményével tökéletesen egyetértek: kísérletezz bátran! Olyan, hogy hogyan "kell" festeni, nos, még a felvetés is értelmetlen. Ezt már csak azért is mondom, mert a gesso, bármilyen jó anyag is, sima, egynemű felületet ad, és ez nem mindig cél. Ha érdekel, megadom a házilag legyártható alapozó receptjét, az több mindenre alkalmas.)


Én már a második művedet várom, mert az első képedből hi-he-tet-le-nül soakt fogsz tanulni. De a kísérletezés-szenvedés-szívás általi tanulás nem megspórolható.


Üdv R. Használd ki a 3 napot.

2013. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 4/4! Engem érdekelne a házilag készíthető alapozó. Nem vagyok ugyanis elégedett a farostlemez Gessoval történő alapozásával. Bár előtte egy új szivaccsal /dörzsi/ átsikálom a farostlemezt, sokszor érzem úgy, hogy megcsúszik rajta az akril.Köszönettel várom a receptedet.
2015. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!