Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti milyen körülmények között...

Ti milyen körülmények között írtok regényt, novelát vagy verset? (több lent)

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy:

-milyen zenét hallgattok közben?

-füzetbe, számtógépbe vagy laptopba írjátok?

-ha számítógép/laptop: Word, Wordpad vagy sima Jegyzettömb?

-nektek mi ad ihlet-et?



2013. márc. 14. 19:22
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*novellát*
2013. márc. 14. 19:27
 2/24 anonim ***** válasza:

Olyan zenét hallgatok közben, amilyen a hangulat a történetben éppen, de néha nem hallgatok zenét. Wordbe írom.

Bármi adhat ihletet, egy zene, egy film, egy kép, vagy csak az utcán látok valamit, néha csak úgy eszembe jutnak dolgok.

2013. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

A zene elvonja legtöbbször a figyelmem az írásról, viszont sok ihletet is ad, nagyon sok zenét hallgatok írás közben. Füzet és toll mindig van nálam, és néha utazás, várakozás közben ha eszembe jut valami, akkor címszavakban leírom. Egyébként laptop, azon belül sima jegyzettömb, majd onnan másolom át wordbe, hogy lássam, mennyi is, és esetleg az elírásokat, ilyesmiket is jelezze.

Ihletet ad a zene, lehet az komoly, vagy sima pop, esetleg egy jól sikerütl klip. Késő este vagy éjszaka szeretek írni, és rászoktam arra, hogy reggelente vagy éjjel ha felébredek, leírom az álmaimat, mert közvetlen ébredés után nagyon jól emlékszem még, de akár csak pár perccel később is sokszor kimegy a fejemből, és csak az érzésre emlékszem, hogy nagyon jó volt, vagy érdekes, és mit éreztem álom közben. Magára a történésre, de még csak a szereplőkre, helyzetre sem. Sok novellaötlet jött már az álmaimból. Általában úgy álmodom, mintha egy könyvet olvasnék vagy filmet néznék. Tudom, hogy álom, és én magam nagyon ritkán szerepelek benne, csak külső szemlélőként nézem az eseményeket, közben látom, tudom minden szereplő adott gondolatát, stb. Párom nagyon furcsállta, amikor erről beszélgettünk, hogy így álmodom, én meg egészen addig ezt teljesen természetesnek tartottam. Ő mindig saját magáról álmodik, ő a szereplője, és általában utazik valahová, menekül, vagy épp üldöz. A környezetemben is sokan magukról álmodnak, és ez meglepett, mert én nagyon ritkán.

2013. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Közben sosem hallgatok zenét, maximum instrumentálisat és nagyon halkan, mert egészen más irányba tereli a gondolataimat, ha mellettem szól... inkább írás előtt, ráhangolódásképp hallgatok zenét, olyat, ami illik a történethez, amitől rá tudok hangolódni egy-egy szereplőre.


Számítógépen/laptopon írok (nekem tök mindegy, amíg Word van rajta). A Jegyzettömbbe mindig jegyzetelek, oda jön mondjuk a leírás vagy a történet gyors összefoglalása kezdésképp, cselekményterv, a nevek (illetve a variációik, ha valamelyik karakteré nem biztos), és az előre eltervezett jelenetek vagy párbeszédek vázlatos megírása. A valódi munkát Wordben folytatom. Azt szépen megformázom magamnak ráhangolódásképpen, aztán jöhet a menet. :)


Ihletet bármiből kaphatok - a zene sajnos többnyire csak hangulatot ad, nekem ennyi nem elég. Egy erősebb kép már elindít bennem valamit. Néha felbosszantanak filmek, könyvek, és addig tekerem-csavarom magamban az idegesítő momentumot, amíg valami önálló dolgot nem tudok kihozni belőle. Néha egy beszélgetés kell hozzá, hogy megjöjjön az isteni szikra, egy mondat vagy egy jól hangzó szókapcsolat, egy gondolat elég, aminél úgy érzem, többet takar, mint amennyit mutat.


... Szerintem az írás egy gondolkodásmód. Aki író, annak az egész világ egy megírásra váró könyv, az is, ami valójában zajlik, és az is, ami csak az emberek fejében történik meg.

2013. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

zene: elég ritkán hallgatok közben zenét, de akkor a Youtubeon, ahol ha lejár egy szám, újra kell indítani, vagy mást kell tenni. Így álltalában be szoktam tenni Enya Best of albumát.

gépbe írom, viszont ha utazunk, vagy vakáció van, akkor anyukám elkér az iskolából egy mini laltopot, és abba írok

Wordbe írom

Ihle? Ihletet szoktam kapni egy film megnézése után, miután hazajöttünk egy kirándulásról/sétáról, vagy csak egyszerűen jön. De általában egy könyv olvasása közben jutnak eszembe dolgok.

2013. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Zenéből instrumentálisat hallgatok, inkább elektrot de sokszor dubstep, chill - out mixeket.

Gépen írom, Wordbe, de attól függ, van, hogy a blogomba.

Ihletőm egy bizonyos személy, de inspirálnak a hétköznapi emberek, az egyszerűségük és a nagyváros.

2013. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
a monsters of men nevű együttes zenéit hallgatom, mert az ő zenéik hangulata épp illik aktuális írásomhoz. Lapokra írom a történetet ceruzával, mert ez végülis még csak egy vázlat(nak szántam), amit beírok egyszer a laptopomba. Bár mondjuk cseppett sem vázlat kerekedett belőle....:) így hét oda dolgoztam ki a történetet. Az ihlet pedig egyszerűen csak megszállt, miközben a King and lionheart c. nagyon inspiráló dalt hallgattam.:)
2013. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
*így hát
2013. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:

Akármilyen zenét hallgatok, amit szeretek (Ákos, Dead Can Dance, rock and roll, Doors, Rolling Stones, Besh o droM, Kispál és a borz, szóval tényleg akármit).

Füzetbe és számítógépen is egyaránt írok.

Word-be írom, de volt, hogy OpenOffice-ba.

Mi ad ihletet? Hm... már maga a teremtés gondolata. De leginkább egy jó film vagy könyv. De néha csak egy pillanat, egy mosoly, egy történés.

2013. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
Érdekes egyébként, olvasva, hogy írás közben szinte senki nem hallgat zenét... én mindig hallgatok, számomra a zenehallgatás és az írás már egybefolyt, nem tudok írni zene nélkül, és engem határozottan segít, nem vonja el a figyelmem még a rock sem.
2013. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!