Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van két vers. és nem tudok...

Piriiiiii kérdése:

Van két vers. és nem tudok közülük választani. Mind a kettő kedvenc. Az egyik József Attilától A hetedik, a másik pedig Villon-tól az Ellentétek. Melyik legyen?

Figyelt kérdés

11-én lesz egy ilyen verses délután, és én szívesen szavalok. Kiválasztottam négy verset, ami kettőre csökkent, de most fogalmam sincs, melyik legyen... talán egy incifincit hajlok A hetedik felé... csak abban valahogy nem vagyok biztos, valahogy úgy érzem, hogy sosem érthetem meg.

Tudom, hogy ez egyéni dolog, szubjektív, hogy melyik vers kinek hogy tetszik, de azért én megkérdezem, Ti melyik mellett döntenétek? :)

Köszi.


2013. ápr. 1. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem a hetedik kicsit mondóka szerű, szerintem jobban tudnál érvényesülni a villonban.


egyébkén nekem a hetedik arról szól, hogy valahogy nem lefedhető az ember személye a szerepekkel, helyzetekkel. ha végigsorolod, végigjárod is az összes lehetségest, marad valami belőled, ami még nem hangzott el, ami kilóg.

2013. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát fogalmam sincsen... talán igazad van...

Engem ez a vers csak összezavart, de jó lenne pontot tenni a végére, habár azt már egyedül kell elérnem. :)

Köszi. Sajnos van egy olyan gyanúm, hogy nem nagyon fogok további válaszokat kapni...

2013. ápr. 1. 18:25
 3/10 anonim ***** válasza:

A Villon vers könnyebb, és szerintem könnyebben is szavalható. A hetedik sokkal mélyebb, metafizikai tartalmú, azért is érezzük, "nem értjük" - mert valóban nem lehet racionálisan megérteni. Ez mondjuk minden jó versre igaz. Jó verset minél többször olvasom, annál jobb lesz- és annál inkább "érzem" a teljességét. A hetedik - az "én" megragadhatatlanságáról szól-

Mi is az? az "én" örök pillanatban a végtelen - most már nem a versről, hanem a téma létszemléleti megközelítéséről szólva. A buddhista filozófiában van ilyen: a gyakorló: "ez is én vagyok" - majd: "ez sem én vagyok" - így halad fokról fokra az esetlegességeken át ama örök pillantat felé. József Attila - mint a világ (szerintem) legnagyobb költője, többek közt (mert hát csak elveszünk belőle, ha így elemezgetjük) ezt írja meg a gyönyörű versében.

Még talán könnyebb énekben elmondani ezt - ahogy meg is zenésítették.

2013. ápr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, hálásan köszönöm a hozzászólásodat! :)

Igen, Hobonak köszönhető A hetedik zenés változata, zenében valóban könnyebb elmondani egy verset, mármint átadni.

De megérteni nem biztos.

Most még határozatlanabb lettem, mármint, ami a két vers közötti döntést illeti...

2013. ápr. 1. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Villon vers szavalhatóbb. (A hetedik - mint egy mágikus varázsének:) Középiskolában lesz a költészet napján?
2013. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, középiskolában, jövő csütörtökön. :)
2013. ápr. 1. 19:59
 7/10 anonim ***** válasza:
A hallgatókhoz szerintem a Villon vers lenne közelebb - és egy előadásnál ez is számít. Az "én" kérdései kicsit még nehezek ilyenkor, később tisztulnak le ezek a kérdések az emberekben. "Lázongva vallok törvényt és szabályt"- ez, az ellentétek nagyfeszültségei, lázadás és befogadásra, megértésre vágyódás- ezek 14-18 közt elég jellemzők.
2013. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A hetediket mondtam el, és nagyon élveztem ezt a délutánt, nagyon örültem, hogy ott lehettem! :)
2013. ápr. 11. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:
de jó! :)
2013. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon jó volt!Elmélyülten készültél. Örülök, hogy szép és a költészet napjához méltó napotok volt!
2013. ápr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!