Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudtok olyan könyveket,...

Tudtok olyan könyveket, tutorial-okat, cikkeket, stb. ami segít az állatok rajzolásában?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat amik nem az állatok kifejezetten egyes részei (pl. szem vagy hasonló), hanem úgy magában az állatok rajzolásával foglalkozik. Bármi lehet, csak ne annyit írjatok, hogy írd be a jútubera, hogy animal drawing tutorial, stb., hanem olyan ami tényleg segíthet/segített már nektek.

2013. ápr. 5. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szunyoghy András foglalkozik állat anatómiával: Kis Rajziskola c. könyvében sok rajz van, bár ezek főleg csont és izomtanulmányok.


De ha nem vagy ebben olyan járatos, akkor nézzél más rajzokat, festményeket, ők hogyan oldották meg: illetve nem tudom, mennyire foglalkozol rajzzal (bár gondolom te kérdezted a Jobb agyféltekés rajzolás c. könyvet is); élő állat után is megpróbálhatsz gyors vázlatrajzot készíteni.


A gond az, hogy gyorsan szeretnél megtanulni valamit, amit igazán rendesen csak lassan, és sok munkával lehet. Az ilyen tutorialokkal az a baj, hogy látsz elkészülni egy rajzot, de nem látod a mögötte lévő tudást, pl.: milyen hosszú egy állat lába a törzséhez képest, az milyen hosszú a fejéhez képest, hogyan néz ki ugyanaz az állat (ha mondjuk oldalról van rajzolva) szemből, felülről, ülő, fekvő pózban stb.


Ráadásul, aki olyan gyorsan rajzol, hogy percek alatt összedob egy technikailag profi munkát az egy betanult sémát követ, amiből hiányzik az egyéniség.

2013. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a könyvnek utána nézek, és igazad van én tettem fel a Jobb agyféltekés kérdést. :)

Nem szeretnék egyik napról a másikra megtanulni jól rajzolni, tudom, hogy ez hosszú folyamat, sok gyakorlással...

A tutorialokat úgy képzeltem el, hogy azért referenciákra is épít, nem feltétlenül kell videónak lennie...


Azért köszönöm a választ!

2013. ápr. 6. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!