Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Árnyékolás, pop art, pasztel?

Árnyékolás, pop art, pasztel?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem ezekkel kapcsolatban.

1. árnyékolásnál (grafit ) a legvilágosabb ( szinte fehér ) részeket is beszínezzük halványan vagy nem kell?

2. a pop art stílusú rajzokat, hogyan kell készíteni? Csak a sötétebb részeket emelik ki?

3. üveg felületek árnyékolása - ezzel kapcsolatban minden érdekel

4. pasztelfestészet - textúrák ábrázolása

Ha valamit nem elég érthetően fogalmaztam meg akkor Bocsánat, kérdezzetek nyugodtan. Ez lehet, hogy sok egy kicsit egyszerre, de ha tudtok segíteni Kérlek válaszoljátok meg őket.Válaszaitokat előre is Köszönöm!



2013. ápr. 20. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Pasztellel kapcsolatban.

Egyrészt többféle pasztell is van. Kemény ,félkemény és puha. Van kréta és ceruza kivitel . Szóval szerintem nagyobb trükkök nélkül is megoldható a textúrázás. Viszont szerintem az olajpasztell sokkal jobb ,ha valamit anyagszerűvé akarsz tenni,mert van vastagsága, lehet visszakaparni és nagyobb kontraszt érhető el vele.

Visszatérve a porpasztellhez. Azt tudom ajánlani,hogy kísérletezz eltérő keménységűekkel. Pl márványnál az általános részt,azt puhábbal,a részleteket keménnyel. Lehet pl reszelni a krétából és belenyomkodni. Az a lényeg,hogy a textúrák attól működnek,hogy kontrasztok vannak, ez pedig azt jelenti,hogy ott már nem ajánlott elsimítani a felvitt réteget.

2013. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. Nem. A grafitrajzon az árnyalatoknak a teljesen feketétől a teljesen fehérig kell terjedniük, különben a kép "unalmas".
2013. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak!
2013. ápr. 23. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!