Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ezek a könyvek segítenek a...

Ezek a könyvek segítenek a manga rajzolást elsajátítani?

Figyelt kérdés

Nagy álmaim közé tartozik,hogy képregény-/mangarajzoló lehessek. Kb. másfél,2 éve rajzolgatok komolyabban. Nagyon jól fogalmazok,a helyesírásom is majdnem kifogástalan,a fantáziám pedig kimeríthetetlen.

Szóval szeretnék belevágni egy képregény/manga rajzolásába,és azt szeretném kérdezni,hogy mik a tapasztalataitok az alábbi könyvekkel?


[link]


[link]


Ezeket a könyveket most olvasom:


Szunyoghy András - Rajz ABC kezdőknek és haladóknak

How to Draw Mangas - Bodies and Anatomy

How to Draw Comics the Marvel Way

Mark Crilley's Mastering Manga

Drawing Cartoons and Comics for Dummies


Természetesen minden hasznos tippet,és jó tanácsot elfogadok! :)

Előre is köszönök minden hasznos/értelmes választ!



2013. febr. 26. 19:26
 1/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Sajnos nem tudok hozzászólni, de kérdésem lenne Hozzád.

A linkelt könyvekről mi a véleményed? 12 éves lányom régóta rajzol, egy ideje nagyon szereti a mangát-animét. Ajándékba szeretném neki megvenni. Mit gondolsz, hasznára válik? Te elolvastad őket?

Köszönöm.

2013. júl. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Azokat,melyeket linkletem,nem olvastam el,sőt,keleti stílusban egyre kevesebbet rajzolok. Eleinte érdemes elsajátítani az alapokat,árnyékolás,anatómia,perspketíva,ezek mind-mind nagyon fontosak! Szunyoghy András könyvét viszont bátran ajánlom,az interneten is fellelhető,valóban hasznos. Illetve az összes többi felsorolt könyv is,Mark Crilley könyve nagyon jó,én sokat tanultam belőle,pluszba az Ő How to draw... videóit melegen ajánlom,a manga stílust véleményem szerint Tőle lehet a lehető legjobban elsajátítani! És természetesen nézzen sok animét,ötletek tárháza szinte az összes,akárcska a mangák!

De szerintem inkább az alapokat tanulja meg,lehet,hogy a végén még mvészeti fősulira szeretne menni,ahol viszont teljesen esélytelen ilyesfajta rajzokkal bekerülni!

És az anatómiai ismeretek nélkül nagyon nagyokat lehet bakizni a test megrajzolásánál.

2013. júl. 22. 12:31
 3/5 anonim válasza:
Nagyon köszönöm! Ez nála hobbi, majd figyelmébe ajánlom, amiket javasoltál. Üdv!:)
2013. júl. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szívesen! :)
2013. júl. 23. 09:25
 5/5 dominik.ballo válasza:
Nem attól függ mit olvasol, hanem mekkora az anbíciód.
2013. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!