Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nem merek rajzolni. Mit tegyek?

Nem merek rajzolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretek rajzolni és ami azt illeti tudok is valamilyen szinten, de van egy kis problémám. Nem merek mások előtt rajzolni. Mindegy, hogy idegen vagy ismerős. Nem merek mert tudom, hogy nézi amit csinálok. A végeredmény sem merném megmutatni. Ez nem lenne baj ha csak otthon rajzolnék, de vannak rajzóráim is. Ezeken pedig sokan vagyunk. Én pedig nem csinálok semmit. Szeretnék ezen változtatni csak nem tudom, hogy mi lehetne a megoldás. Kérlek segítsetek ha tudtok! Köszönöm

2013. ápr. 28. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj Picassóra, és más olyan hatalmas művészekre, akik meghökkentő, fura dolgokat alkottak, mégis híresek lettek. Némely kép alapján nem gondolnánk azt sem, hogy az illető tudott rajzolni. Pont a rajz egy olyan dolog, ahol magadat adhatod, és nem számít, hogy más ugyanazt másképp látja. Ne félj a kritikától, mert véleménye mindig lehet mindenkinek, ugyanúgy te is kritizálhatsz másokat, de ez sosem jelenti azt, hogy aki véleményt nyilvánít egy alkotás kapcsán, annak igaza is van. Ne félj attól, hogy másoknak nem tetszik, mert nem ez számít. Fejezd ki magad, és teljen ebben örömöd. Csak ez a lényeges.
2013. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már megszoktam, viszont az idegesít,ha állandóan beleszól,kivéve a tanárt:)

Azért vagy ott,hogy tanuld,ha tudnád nem kéne ott lenned.Ugye? A többiek is azért vannak ott ,nem? Köztük is akad,aki szintén zavarban van,csak maximum leplezi.

2013. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kritikákat szívesen fogadom mert úgy gondolom fontos, hogy tudjam miket gondolnak egy rajzom láttán az emberek. Ha valakinek nem tetszik akkor sem esek kétségbe mert van ilyen, mindenkinek más az ízlése. Nem hinném, hogy ettől félek. A legrosszabb ami történhet ha a rajz nem nyeri el valakinek a tetszését na bumm akkor mi van ... semmi. Bár ha nem a kritikától félek akkor mi mástól? Biztos az a baj csak nem ismerem be magamnak.

Már komolyan nem érzem magam normálisnak. Mindenki rajzol én meg csak ott ülök. Otthon is megkérdezik: - Miért nem rajzoltál, nem volt kedved? Erre én mondom, hogy volt csak... Mint valami szellemi nyomorék ... komolyan

2013. ápr. 28. 13:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet ezen változtatni?
2013. ápr. 28. 13:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a képeimet meg merem mutatni másoknak, előttük rajzolni viszont szintén nem merek.


Rajzórán gondolj arra, hogy mindenki rajzol, és azzal van elfoglalva, tehát nem ugyanaz a kategória, amikor csak te rajzolgatsz, és köréd gyűlnek 5-en.

2013. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Neked ez bejön?

A képet se szeretem mutogatni bár egy idő után beadom a derekam.:)

Van valami magyarázat arra, hogy nem megy ha néznek?

2013. ápr. 29. 17:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, nekem bejön. :D Csak tényleg mindenki a saját rajzával legyen elfoglalva, ne az enyémmel. :)


Nem tudom, mi a magyarázat, de teljesen normális dolog. Talán mert még nem vagyunk annyira magabiztosak a rajztudásunkat illetően,vagy félünk a negatív kritikától.

2013. ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű,ha jól fog menni,akkor majd örülsz,ha nézik közbe.
2013. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Érdekes dolog ez...

Gondoltam, hogy lehet attól félek, hogy esetleg másé jobban sikerül de szakkörön csak kisebbek vannak. Ne értsd félre nagyon ügyesek de azért van különbség, ők még kicsik. Ki kéne találnom valamit amivel megnyugtatom magam. Olvastam a neten, hogyha dúdolsz, énekelsz magadban vagy beszélsz az segít koncentrálni. Sokan javasolták próbáld ki hátha bejön. Nekem segít de csak otthon, egyedül. Úgy néz ki engem nagyon bezavar a többi ember, teljesen szétesek, összezavarodok meg minden.

2013. máj. 1. 21:37
 10/12 A kérdező kommentje:

Idővel majd biztos elmúlik. Kérdezték tőlem, hogy a jövőben szeretnék-e ezzel foglalkozni, kiállítást meg minden. Hát mondom ha így megy tovább az érdekes lenne. Én lennék a legtitokzatosabb művész, még a képeimet se látná senki:D

Egyébként senki nem néz ki belőlem semmit csak a rajzolást, ez kezd egy kicsit zavarni. Tényleg nem vagyok " ilyen jó " másban de kicsit rosszul esik. Sok mást is szerettem volna csinálni de nem mentek. Nem vallottam kudarcot, csak találtam száz módot, melyek közül egyik sem működött. :) Szóval lemondtam róluk és a rajzolás maradt, de ezt már nem szeretném feladni. Mindig ezen jár az agyam, nagyon akarom de nem tudom mi lesz ha nem változik a helyzet...

2013. máj. 1. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!