Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Most írtam egy verset vélemény?

Most írtam egy verset vélemény?

Figyelt kérdés

Halál


Régen nem tudtam mi a halál

Tán meghal valaki s pokolra vagy mennybe jár.

Mára már siratom én szeretett ősapám kinek szemei

Mint a tavaszi napsugár.

Volt.Már csak volt.

Mondaná anyám.Árva lélek ki ha kell utána lészen.

Ha bár,nem úgy tekint hisz a holnapba megyen.

Ó ha visszahozhatnám!Kegyelem halál!

Bár sohasem érezném a szagát!

Kegyetlen keze elragad,ha megsimít azt megkapod

Százezer tű szúrná a szívedet,De ha menni kell

Hát ég veled.

Ki tudja,kinek a kiét viszi el

Én csak magamat lesem

Hogy itt vagyok e vagy már amott.

Ki tudja hol s mikor ér vagy csak kér mint Tihamér.

A halál ki vár s nem tudni kire vár

Én ijesztő csenddallamát már nem hallom.

Elé vitt a hatalom.

Kiégett minden mit szerettem egy évben,kinek csontjai

Már készen lent állnak a mélyben.



2013. máj. 16. 11:40
 1/5 A kérdező kommentje:

Még szerkezetileg nem volt időm kielemezgetni,ha valaki jó nyelvtanból(én nem vagyok) vagy irodalomból segíthet megszerkeszteni,versszakokra osztani,pontot vesszőt kirakni.

Vagy csak elosztani a sorokat hogy mutasson.

2013. máj. 16. 11:47
 2/5 Ani7999 válasza:
51%
Nagyon jól írsz az érződik,az is hogy frissen írtad talán az előbb lett kész,igaz hogy még formára kéne alakítani de csak már felületes utó munka.Ez a vers kész,egy ként pontot vesszőt kivéve stb.
2013. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sándorjános ***** válasza:

Szép meg jó, de ezeket a tankönyvből tanult szavakat, amiket

a 17. században ha használtak a költők szerintem érdemes elfelejteni. Lásd: "Lészen, megyen."

Azért mégis a jelenben élünk. Különben jó, hogy a mondanivalót ködösséggel fogtad meg, bizonytalan és, mint a halál kiszámíthatatlan és véletlenszerű.

"Hogy itt vagyok-e, vagy már amott."

A versforma még elég bizonytalan, de mégis érezhető egyfajta rend és szerkesztettség a különböző részletek közt. Ha dallamosságra, vagy inkább megzenésíthetőségre törekedsz érdemes a rímeket is rendszerbe szedni pl:

ABAB CAB - ABAB CAB - CCC

A megszerkesztettség először a "Volt. Már csak volt."

és az "Elé vitt a hatalom." hasonlóságában tűnt fel.

A kéregető Tihamér hasonlat az mit takar? Nem esett le.

Összegében elmegy, de a szerkesztettség fontos, ha nem szabadversről van szó. Ha dallamos igazán versszerű alkotást akarsz, akkor több figyelmet fordíts a folyamatos szótagszámra a gondolati elemek párosítására rímképlet megtartására, kezdetnek mégse rossz, érződik benne a művészetre való hajlam (a kezdetekben ez is elég).

2013. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az építő kritikát!Hogy őszinte legyek,nem ezzel szeretnék foglalkozni,csak kíváncsi voltam mit szólnak hozzá itt a netten.Én ehhez kicsit lusta ember vagyok.Ez a vers is úgy született hogy leültem egy füzet egy ceruza,és gyorsabban leírtam mintha diktálta volna valaki,nem gondolkoztam rajta.Csak írtam gyorsan.Nem tudom h ez jelent e valamit,nem tudom hogy egy költő mennyit dolgozik nekem percek alatt megvan.Nincs elméleti alapom,de lusta vagyok hozzá mert csak unatkozásból csinálom néha néha.
2013. máj. 17. 15:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Tihamér?Hát ez csak úgy jött :-).Most utána néztem régi magyar név szláv eredete van.Jelentése csend,béke.
2013. máj. 17. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!