Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szabó Lőrinc pedofil volt?...

Szabó Lőrinc pedofil volt? Olvastam egy hitelesnek tekinthetik elismert, pszichológiával és irodalommal foglalkozó könyvben, de nehéz elhinni.

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:

a könyv címe?


ha az is volt, nem azért szeretjük ... ettől függetlenül érdekel az az autentikus forrás

2013. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mitől lesz valaki pedofil?
2013. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sándorjános ***** válasza:

Előző: onnan, hogy szexuális vonzalmat érez még érettlen nők iránt. (Az is pedofilia a törvények alapján, ha 16-17 évesekre fened a fogad, de az már nem a típikus formája, mert ekkorra már az érettség jegyei felfedezhetők).

- Amúgy egy költőt nem kell szeretni, mert az alkotásai jók, ahogy egy tökéletes fenomén jellem sem feltétlen készít olyan művet, ami tetszik másoknak.

(mindazonáltal ellenzem a pedofiliát)

2013. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg az pedofil, aki kifejezetten az éretlen gyerekekre bukik. Néhány ember szerint már az is pedofília, ha egy 70 éves csókának egy 25 éves tetszik.

Én sem mondom, hogy helyes ha egy 14 éves gyerekkel szexel valaki, de számomra ez még nem pedofília (amiért nem helyes).

Egyébként ha egy 12 éves gyereknek tetszik egy 10 éves, akkor lehet pedofil?

2013. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sándorjános ***** válasza:

Akkor még nem :D, bár furcsa kérdés ez, az viszont bizonyos, hogy a szexet tiltják 18 éven felülieknek azon alattiakkal. A köztes időszek (tehát pl: 17 egy 15 évessel) inkább a szülők dolga. Persze az nem pedofil, aki 18 éves és neadjisten egy 17 évessel fekszik össze, csak a törvény ilyen. Am ja, mondhatjuk, hogy időskori vonzalom is egyfajta pedofilia, de ott már az idősnek kéne magát türtőztetnie, elvégre a társadalmi morál elvárja, hogy szégyentelenség ne történjen.


- Bocsánnat, hogy elkanyarodtunk a témától.

2013. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sándorjános, ne vegyél mérget arra amit írogatsz


szex jogilag 14 év alattival tiltott ... csókolom

2013. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kérdező írd már be azt az autentikus forrást ide
2013. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel a forrás. Amúgy ezt mondják Móricz Zsigmondról is, mert valós személyről mintázta az árvácskát, de hát mindenféléket lehet mindenkiről hallani. (Én ezt magyartanártól hallottam, de nem tényként mesélte, hanem csak úgy, hogy mondanak ilyet is.) Sőt, lewis Carollról is ezt mondják (Alice Csodaországban), vagy a Pán péter írójáról Sir J. . M Barrie-ről. De szerintem ilyesmit nem lehet biztosan tudni, pláne nem ennyivel utólag. Akármilyen pszichológus valaki, nehéz lehet ezt évek után felidézni valakivel kapcsolatban.
2013. jún. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit tekintünk pedofíliának? Ez eléggé bonyolult kérdés. Amúgy nincs olyan heteroszexuális 70 éves férfi, aki ne kívánná a csinos huszonéves NŐKET, szóval akkor a 70 éves férfiak nagy része pedofil? Nem az! Ez egy irdatlan nagy butaság.

16-17 éves korban se beszélhetünk már pedofíliáról semmilyen téren, ugyanis egy 16-17 éves ember már mind biológiai, mind mentális érettség terén nem nevezhető éretlen gyereknek. Hazánkban amúgy a BTK szerinti beleegyezési korhatár a 14 éves kor, szóval, ha egy 14 éves lány benne van egy numerában egy, teszem azt 35 éves manussal a kutya se tehet semmit. Én sem érzem magam pedofilnak, mert 22 évesen 17 éves a barátnőm, ugyanis nem egy gyerekkel járok, hanem egy 170 cm magas, nagy mellbőségű, határozott, talpraesett, és nem mellesleg olvasott lánnyal, tehát semmilyen téren nem beszélhetünk megrontásról, arról hogy egy törékeny testű és lelkű gyermeket tiporgatnék.

Az a baj, hogy manapság úgy vagdalkoznak, habzó szájjal, a képmutató, önjelölt erkölcscsőszök a pedofília fogalmával, hogy az azzal szemernyire nincsenek tisztában. Valljuk be! Nincs olyan felnőtt férfi, akiben legalább valami nagyon mély tudatalatti ingert ne váltana ki, egy csinos, bájos 14-15 éves lány! És ez baj lenne? Nem az, sőt teljesen egészséges inger! Ajánlom mindenki figyelmébe Nabokov, Lolita című regényét! Lehet, ezen sokan fennakadnak, de már egy 12 éves lány esetében megkérdőjelezhető, hogy még pedofíliáról beszélünk-e. Japánban, Dél-Koreában és Spanyolországban 13 év a beleegyezési korhatár. Társadalmanként másként tekintenek erre a témára.

Szabó Lőrinc esetében nem tudom mi a helyzet. Ha arról van szó, hogy volt egy kis kalandja valami 15-16 éves lánnyal, hát Istenem, egészségére! Ettől még nem lesz a szememben kisebb ember.

Polanski esetében sem feltétlen egyértelmű a dolog. Vannak bizony már 13 éves lányok között is olyanok, akiket nagyon nem kell félteni, sőt akár azt is elképzelem, hogy Polanski lett "megrontva".

A pedofília fogalmával leginkább amúgy vagy azok a nők vagdalkoznak jogtalanul, akik érzik magukon a kor előrehaladtát, és nem bírják elviselni, ha a párjuk megfordul egy bögyös tinicica után, vagy az olyan szülők akik már-már betegesen féltik a fiatal lányukat és nem tudják felfogni, hogy nincs már többé kislányuk, vagy a primitív tömegemberek, akik egy pillanatra nem gondolják át, hogy miért is ítélkeznek pedofíliával, egy olyan lány esetében, aki már semmilyen téren nem gyerek, ha teszem 15, akkor sem, csak esztelenül fröcsögnek, és képmutató módon törnek pálcát.

Érdekes módon a nagyapám korosztályában senki nem csapta ki a hisztik, ha egy 25 éves legény talált magának egy 16 éves menyecskét, most meg nem tudom mi lelte az embereket, hogy hisztérikus módon kiáltanak pedofíliát, ott ahol annak semmi helye nincs.

2013. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!