Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről? Ki...

Mi a véleményetek erről? Ki beszél most hazugságot, Ő káromolja a H. GYülisek (szentlelkét) Vagy Ő mondja az igazságot, Paul egy elég elismert lelkész, mondana ilyet, ha nem lenne igaz? AZért hallgassátok végig! Érdeklődve várom válaszaitokat!

2012. szept. 13. 12:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
5%

Csak egy kicsit mond igazat, itt is féligazságok vannak.


Már többször ki lett beszélve ez a téma.

Nincs nyelveken szólás, és gyógyítás.


Nem is ezeket nevezi meg Jézus mint a követőinek azonosító jelét.

Azon kívül, a lélek szó emberekre utal nem a teremtő erejére.

Szent szellemnek nevezzük, nem léleknek.

Az angolban is ha hallod spirit szót használja, ami szellemet jelent nem lelket.:)

A lélek az maga az ember.:)


Zsömle/lány

2012. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
ezt te se gondolod komolyan....akkor ugy mondom olyanok válaszoljanak, akik hisznek a Szentlélekben! Köszönöm!
2012. szept. 13. 13:19
 3/36 A kérdező kommentje:
Egyébként meg angol zseni...a spirit-lelket is jelent, de mind1
2012. szept. 13. 13:41
 4/36 anonim ***** válasza:
45%
Az ilyen emberek miatt röhögik ki azokat, akik Istenben hisznek. Azt hiszem, ez az ember a videón belebolondult a vallásába. Egyáltalán nem vonzó az agresszív ostobáskodása, küldetéstudata. Sokat árthat az útkeresőknek, akik szeretnének Istenhez eljutni.
2012. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem értem mért mondod ezt...elég tiszta és jó beszéde van!
2012. szept. 13. 13:52
 6/36 anonim ***** válasza:
Még mindig azt mondom, hogy agresszív. Bár az USA-ban ez divat. Ott tényleg láttam ilyen diktátor-prédikátorokat. Talán ott ez a divat.
2012. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nekem nem tűnik annak, de köszi választ!
2012. szept. 13. 14:00
 8/36 anonim ***** válasza:

teljesen egyet értek Paul Washerrel, nem káromol semmit


történhet veled bármi, a gyümölcs a lényeg, a gyümölcs megmutatja milyen úton jársz


és a lényeg hogy töltsünk annyi időt az Élő Isten jelenlétében amennyit csak tudunk, mert ez az igazi befektetés

2012. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Nagy általánosságban a hívek a lelki támaszt egy szelid, szeretetet hirdető lelkipásztortól kapnak, és ezt is várják el. De elismerem, hogy van, aki az ökleivel hadonászó, ordibáló stílust preferálja. A harmincas évek végén például több nagy európai ország került az ilyenek hatása alá. Az USA-ban érdekes megfigyelni ennek a pszichológiáját a templomban. Először normális emberek mennek be a templomba az ajtón, leülnek. Aztán bejön egy ilyen paprikajancsi és először szelidebben, aztán egyre hangosabban elkezd prédikálni. És a tömeg fokozatosan veszi át a szellemet. Először bólogatnak. Aztán előkapják a tollat, írnak, azután néha felkiáltanak, azután felugrálnak és "Úgy van! Igaz! Jól mondja! Bizony!" stb felkiáltással regálnak. A végén az öklével hadonászik mindenki. A misimanó meg az oda-vissza hatás elve alapján még jobban begerjed, öklével üti a pulpitust, a lendülettől ő maga is pattog! És ilyen szentlélekezéssel percek alatt tömegeket lehet elindítani gyilkolni, bárhová, bárkinek.... csak ez a veszélye, semmi más! Csak figyeld te is a stílusát. És gondolj bele jobban.
2012. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Ezt én értem...nekem csak annyi a kérdésem, hogy amit csinálnak oly sokan, "szentlélek megnyilvánulások" mind hazugság lenne? És megtévesztés? Szóval csak azért mert rengetegen vannak, akik fetrengenek, rángatóznak, meg ilyesmi! Viszont a tanításaik amiket adnak, megfelelnek a Bibliának! Ezek az evangélisták is, hallgatom és jó amit mond, de aztán meg fújdossa meg lökdösi az embereket! Hogy lehet ez? Jót mond és mégis "rosszat" csinál?! :-(
2012. szept. 13. 14:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!