Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a rajzról?

Mit gondoltok erről a rajzról?

Figyelt kérdés

[link]


Ady Endre és Sylvia Plath akar lenni, de Ady valamiért olyan lett, mint Doug Hutchinson :D ( [link] )

17/L



2013. jún. 11. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
hehe, Ady bátyánk kicsit bambára sikeredett. :) Ha nem ragaszkodok hozzá, hogy Adyt ábrázolja, akkor rajznak tök jó.
2013. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz!
2013. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt vannak még gyerekbetegségei a rajzodnak. Anatómiai szempontból, az arányokat nézve sok a hiba rajta, de ezt főleg élő modellek rajzolásával tudnád fejleszteni egy jó mester mellett.


Másrészt Ady arcképe szerintem nagyon is szuggesztív, és meg kell mondjam, sajátos stílusban alkotsz.

Vannak nagyon finom vonalak rajta, pl. a kabát nyakmegoldásánál, de máshol egyes vonalak kimondottan túl élesek, bántók és vastagok. Így pl. a hajába húzott erősebb vonalak teljesen feleslegesek, elég lett volna tónusokkal érzékeltetni a fésült frizurát.

Mindezek mellett a tekintet egész hátborzongató.


A Sylvia PLath-ot nem ismertem, most néztem róla fotókat is. Furamód nem érzem, hogy hasonlítana a rajz rá, de ettől függetlenül az is tetszik. Az arckifejezés, a flörtölő tekintet, ahogy Ady felé fordul (vicces így együtt a kettő egy lapon) és a halványabb árnyalatok jól kifejezik a kettejük közti nembeli, jellembeli különbségeket. Ez is figyelemre méltó a rajzon, hogy ösztönösen vagy szándékosan, de különbséget tettél köztük.

A nő portréján sokkal lazábban kezelted az eszközt is, ott nincsenek vastagon bevésett vonalak, minden laza, lágy, természetes. A koponyaforma hibás, nyomott, ennél jóval nagyobb egy ember agykoponyája. A hajpánt sem stimmel, nem így simul a fejre, ha térben elképzeljük.


Szóval azzal együtt, hogy alapvető szerkezeti-anatómiai alapok hiányoznak a rajzból, nekem volt modnanivalója a két protrénak, és nem érzem elvezstegetett időnek, amit a nézéssel töltöttem. :)

A kritikákért ne sértődj meg, abszolút nem bántó célzata volt.

2013. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem rossz, de még van mit gyakorolni
2013. jún. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem rossz, hanem kifejezetten szar.
2013. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Utolsó te még így sem tudsz rajzolni, te irigy kis seggarc.

A rajz egyébként igazán jó, nekem tetszik :D

2013. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!