Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kedves irodalom kedvelők!...

Kedves irodalom kedvelők! Évek óta keresek egy novellát, ill. most már kettőt. Sem a címére, sem a szerző nevére nem emlékszem. Hja, úgy könnyű lenne. Remélem, kapok rá választ?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen egyet keresek, a másodikat csak amiatt, hogy úgy emlékszem, egy kötetben voltak. De hogy melyikben???

Ha valakinek "beugrana", nagyon sokat segítene nekem, mert lassan már az agyamra megy, hogy sehol nem akadok rá.

A környezetemben már mindenkit megkerestem, akiről feltételeztem, hogy néha olvas ./ Könyvtári dogozók, irodalom tanárok, nem sorolom föl mindet/.

És senki... még csak nem is ismerős... ez nem lehet igaz!

Van egy szerző, akire gondolok, ismételten átlapoztam az összes általam ismert kötetét, de nem találok rá a keresett irományra.

Azért nem árulom el az ő nevét, mert akkor Ti is őrá koncentráltok, s lehet, hogy semmi köze hozzá.

Nos, az első tartalma nagyjából - ez a fontosabb!!!! De most már a másikat is tudni AKAROM!

.....Van egy fiú osztály, rendszeresen tartanak érettségi találkozót. Évről évre kevesebben jelennek meg, a végén már csak egy marad... ha jól emlékszem, botra támaszkodva hagyja el az osztálytermet.

Ismerős-e valakinek? Ugye igen?

A másik, ami talán közelebb vinne a szerzőhöz:

....talán egy tanyai iskola a helyszín. Rendre benéz egy /vagy több szarka vagy csóka/ az ablakon és hallgatózik.

A tanító fölolvassa az osztálynévsort, majd a tanulók nagy derültségére a madár - vagy madarak is bekiabálják, hogy itt vagyok, vagy jelen vagyok...vagy ilyesmi...

Tovább: tanfelügyelőt vár az intézmény, veszély fenyegeti az iskolát. Kevés a gyerek, talán be kell zárni...

Az jutott a tanító eszébe, hogy a hátsó padba beültette a madarakat, akik beszólásukkal megmentették a sulit.

A tévedések elkerülése végett nem mai a történet!

Ugye tudtok segíteni?



#cím #novella #szerző neve
2013. júl. 11. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyertyák csonkig égnek?
2013. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, hisz az egy regény, amit én keresek pedig novella. Sokkal kisebb terjedelmű.


Ennek ellenére köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel!

2013. júl. 12. 08:11
 3/5 foxkids66 válasza:
Az elsőt nem tudom, de a második olyan ismerős a madarak miatt, szóval erre gondoltam: Otfried Preussler: Krabat a Fekete Malomban. Remélem, hogy segítettem. :)
2013. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves foxkids66,

sajnos nem.

2013. júl. 13. 07:47
 5/5 A kérdező kommentje:

Még mindig keresem a novellák szerzőjét, címét!


Akire eredetileg gondoltam, Fekete István volt. Azóta már felvettem a kapcsolatot Horváth József bibliográfussal, aki 10 évig végzett F.I. kutatásokat, de szerinte ilyen tartalmú írása nincs, mint amit én keresek.


Tud valaki segíteni?

2014. febr. 4. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!