Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Manapság mindenkiből lehet költő?

Manapság mindenkiből lehet költő?

Figyelt kérdés
Hová tűntek a lektorok? Merül fel ez a kérdés bennem annak kapcsán, hogy úgy veszem észre, hogy a kortárs költészetben már nem elvárás a ritmikusság, az ütem, a rímek, gyakorlatilag már nem is lehet versekről beszélni, pusztán szépen megfogalmazott szövegekről. A másik a mondanivaló. Én elhiszem, hogy az impresszionizmus vagy a dadaizmus megjelenése óta nem kell feltétlen explicit módon kifejeznie valamit egy versnek, de manapság a versekben lévő össze-vissza papírra hányt szövegekből még szubliminális tartalmat sem lehet kiolvasni. Szóval ennyi erővel mindjárt gondolok egyet, és mert épp olyan a kedvem fogom magam és költő leszek. Bárki kikiálthatja magát költőnek, művésznek, a sznob, nagyarcú, ál-értelmiségiek gombamód szaporodnak. Ezt nem lehet szankcionálni?

2013. jún. 12. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
én kényszermunkával büntetném
2013. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy mondanám, hogy manapság mindenki hiheti azt magáról, hogy ő költő.
2013. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem arról írok, hogy meg kell őket büntetni, csupán nem lenne szabad hagyni, hogy bármilyen versnek titulált valami megjelenjen a polcokon vagy az újságokban. Ha nincs minőségi követelmény, az irodalom elveszti az értékét.
2013. jún. 12. 12:02
 4/18 anonim ***** válasza:
Miért, az lehet hogy a dalfesztiválra számtalan ember szavazatával kikerül egy bárgyú ostoba szövegű dallamtalan mű?Itt azt se lehet mondani hogy önjelölt művész műve hiszen számtalan jóváhagyáson ment keresztül!Nem közizlés hiány van?
2013. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
én akkor is büntetném
2013. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Bárki kikiálthatja magát költőnek, művésznek, a sznob, nagyarcú, ál-értelmiségiek gombamód szaporodnak."


Pontosan így gondolom én is. De nem pont a költészettel, hanem úgy általában a művészetekkel. Valami öncélú és értéktelen kreálmányról szépeket mond egy sznob kritikus és dollármilliókért megy el. Ahhoz képest, hogy vannak művek, amiket sokszor egyenesen giccsnek neveznek és amik igaz mögöttes tartalom szempontjából nem különbek, de technikailag és esztétikailag felülmúlják ezt a túlértékelt szemetet.


Attól, hogy valami érthetetlen vagy értelmetlen, még nem művészet.

2013. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én az önjelölt fotósoktól borulok ki. Azt hiszik, hogyha apuci megvette nekik a 100 ezres Canon DSLR gépet, akkor már ők a valakik, holott legfeljebb a nagyi 87. születésnapjára szervezett összejövetelt örökíti meg a géppel...
2013. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A költészet persze csak egy példa arra, hogy mennyire zuhan manapság a művészet színvonala, de nekem a költészetben ez a legfeltűnőbb.

Az önjelölt fotósoktól én is a falra mászom. Annyira "bírom" az olyan elvarázsolt emberkéket, akik készítenek egy vasúti sínen fekvő macskáról egy képet, a photoshop-ban kicsit szerkesztgetik, majd az ilyen és ehhez hasonló képekkel telecs*szik a deviantartot. Természetes, hogy minden poroslábú halandó lássa, hogy ők milyen istenadta művészek, még a strandra is színes sálban, sztk jellegű hipszter szemüvegben és öltönykabátban járnak és miután a végtelen önfétisük mámorában tökön szúrták magukat, téged néznek műveletlen, bunkó prolinak, ha meg mered kérdőjelezni a tehetségük.

2013. jún. 12. 13:08
 9/18 anonim ***** válasza:
Régen is mindenkiből lehetett... de már csak egy-kettőre emlékszünk közülük, az idő szépen szelektál!
2013. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Talán nem is velük van a baj, mert ilyen próbálkozók mindig is voltak. Hanem manapság az olvasók nem tudják megkülönböztetni az értéket a zacctól. Szerintem a New York-i stílusú "modern" művészet is ebből táplálkozik, ott is mindent el lehet adni, ami új és amit az átlag ember nem ért. Mert akkor az már biztos művészet. Próbálnak forradalmat csinálni, új eszközöket találni, mert a régivel nem tudnak mit kezdeni, ahhoz érteni kell.

Kb. olyasmi hatás ez, amivel az ÚJ mosóport és az ÚJ parfümöt el lehet adni. Mindegy mi van benne, de ÚJ! :)

2013. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!