Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondolsz a Fehér alapon...

Mit gondolsz a Fehér alapon fehér négyzet című Kazimir Szeverinovics Malevics festményről?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 06:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi mélységes jelentést nem látok ebben és a hasonló képekben. Egy érdekes színfolt vagy (jelen esetben fehérség) lehet egy falon, ahol a környezettől függően jól nézhet ki, de amúgy nem tartom épeszű dolognak ilyen képek elemzését. Önszórakoztatásként festve, teljesen rendben van, kiállításra nem való.
2013. júl. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézegetem, nézegetem, elkalandoznak a gondolataim, majd visszarángatom őket.. olyan nagy katartikus élményt nem nyújt,rettenetes nagy gondolatáramlást nem indít el, de legalább nem bánt. (Ma már az is valami.)

Ott a századelő avantgárd mozgalmaiban, ahol született, nagyobb szerepe volt, valószínű a hatása is nagyobb volt a gondolatokra.

-aa-

2013. júl. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan,mint amikor a zenekar nem játszik semmit.Egy zeneszerző meg is csinálta, nem tudom a nevét,de erre mondják,hogy ő megtehette. Nekem ezzel kapcsolatban az a véleményem,hogy ez kicsit amolyan hírnévvel való visszaélés és nem lesz tőle jobb,hogy ő csinálta vagy sem.

A képre visszatérve pedig azt kell mondjam,hogy az látszik azért,hogy a fehér se egyszerűen fehér. Illetve van egy kompozíciós elképzelés. Miért oda rakta a négyzetet? Miért nem áll, miért dől? Mit fejez ki? Lehet ezeken gondolkodni,de nekem ez kevés.

2013. júl. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 z. f. ***** válasza:

john cage 4'33'' csend című műve 1952-ből


http://www.youtube.com/watch?v=JTEFKFiXSx4


[link]

2013. júl. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 viktor123456 ***** válasza:
Szerintem nagy. :-)
2013. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Önmagába nem sokat jelent. Csak a korszakba illesztve, az előzményeket és a kort ismerve van igazi jelentése. Annak viszont utána kell olvasni.

Eredetiben egyébként nem hófehér, hanem inkább piszkosfehér. És meglepően kicsi. És a fehér alapból a fehér négyzet kiemelkedik kissé. És látszik a vászon textúrája. Furcsa kép. De a korszakban szinte minden második kép furcsa volt.

2013. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!