Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Liszt Ferenc Zeneművészeti...

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem könnyűzenei szakjairól tud esetleg valaki valamit?

Figyelt kérdés

Szóval engem a jazz-zongora vagy jazz-ének előadóművészeti szak érdekel. Vagyis a könnyűzene érdekelne, és nem feltétlenül csak a jazz. Szóval mi a véleményetek?

Ja és még annyit, hogy érdemes előkészítőre járni?



2013. júl. 28. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
most hol tanulsz, illetve honnan tanultál eddig zenét? És milyen hangszereken, hány évig ilyesmik..?
2013. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,


Légyszi ide válaszolj, nem levelezek senkivel :D SZóval, 15évesen egyáltalán nem korai ezzel foglalkozni, sőt..:) amint lehet, érdeklődj, hogy a zeneiskoládban van-e jazz oktatás, és akkor tanulhatsz jazz-zongorát, jazz-összhangzattant, és hasonlókat. A Zeneakadémián (vagy Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen) nagyon komoly követelmények vannak, nagyon nehéz bejutni. Nem úgy kezelnek, hogy örülnek hogy jönnél tanulni, és szívesen fogadnak, hanem úgy kezelnek, hogy millió elvárásuk lesz, hogy rengeteg minden tudással már rendelkezned kell, és úgy vesznek fel. Sokan (legtöbben) úgy mennek oda, hogy zeneművészeti szakközépiskolában tanulnak, és akkor 4-5évig intenzív zeneoktatást kapnak, szolfézs, összhangzattan, zeneelmélet, zongora, másik főtárgy, ének, és egyéb zenei tárgyak, és így készülnek fel a felvételire. Nem követelmény, hogy ilyen suliból menj, úgyhogy ha meg tudod oldani a felkészülést sima gimi mellett, akkor is ugyanúgy jelentkezhetsz, viszont nagyon komolyan kell venned, mert nagyon nehéz a bejutás. A legjobb, ha a zenesulidban érdeklődsz, hogy van-e jazz oktatás, és velük beszéled meg, hogy fel tudnak-e készíteni egyetemre, de valószínű, hogy kelleni fog mellette különóra, mivel a zenesulis szolfézsórákon meg sem közelítik azt a szintet, amit egy egyetemen követelnek, és nincs idő a tanároknak külön foglalkozni veled a sima zenesulis tanszakon, úgyhogy ott érdeklődj, hogy hogy tudnának minél hatékonyabban, és olcsóbban (ha ez szempont) felkészíteni:)


Olyan lehetőség is van, hogy ha most leérettségizel a sima gimnáziumban, nem az egyetemre jelentkezel, hanem egy középfokú zeneművészeti suli érettségi utáni tagozatára. Ez 2-3év lehet, itt már célirányosan csak a felvételire készülsz.

2013. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem tudtam, úgyhogy most ide írom hogy köszönöm hogy válaszoltál és hogy tanácsot adtál!Szerencsére a zenesuliban nagyon jó tanárom van, szerintem ő is fog tudni nekem segíteni ezekben. Szóval ezek szerint nehéz a bejutás. Úgyhogy nagyon komolyan fogom venni! Köszi:)
2013. júl. 31. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!