Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Liszt...

Mi a véleményetek a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemről? Nehéz bekerülni? Előkészítőre érdemes járni?

Figyelt kérdés

A hegegű-előadóművész szakirány, és az alkotóművészet-muzikológia érdekelne. (12 éve hegedülök egy zeneiskolában)

Előre is köszi a válaszokat!


2011. dec. 21. 13:41
 1/2 anonim válasza:
Ha tehetséges vagy, felkészülsz a felvételire főtárgyból és elméletből is, akkor van esélyed. Általában túljelentkezés van, de minden más zeneművészeti intézményben is. Előkészítő szolfézs-zeneelméletből van, a felvételin előforduló feladatok gyakorlása a fő profilja a dolognak. Igazából szerintem meg kéne kérdezned a zeneiskolai hegedő tanárodat, hogy tartasz-e olyan technikai szinten, hogy érdemes legyen megpróbálnod. Muzikológián belől nem írtad, hogy milyen szakirányra mennél, így csak általánosságban tudom elmondani, hogy szolfézsból és zeneelméletből kell nagyon magas szinten állnod, illetve zongorázni is tudnod kell.
2012. jan. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
lfze.hu ezen minden ott van és NAGYON nehéz bekerülni én is oda akarok járni majd trombita-előadóművész szakirányon.Zongázás alap,irásbeli és szóbeli lesz!
2012. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!