Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kicsit elvont, de tudtok...

Kicsit elvont, de tudtok olyan irodalmi művet, amiben valaminek a hiánya a központi motívum?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Pl viszonzatlan szerelem? Millió van. Pénzhiány? Millió. Kicsit bővebben fejtsd ki.
2013. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sándorjános ***** válasza:

Én tudom mire gondolt, de sajnos én sem tudok és hasonlóképp keresek egy ilyet köszönöm a kérdést!

Pl: Az egész sztori arra épül, hogy valaki elvesztett valamit és minden szál-e rejtély köré tekeredik, de akárhogy körbejárjuk a személyeket, akik belekeveredtek, vagy részt vettek x-y tárgy elkajlódásában azok gondolataival és követjük a fő sztorit, ami mindig kicsit mellékes marad, úgy válik egyre fusztrálóbbá, hogy nem tudjuk mit is keresünk, vagy, hogy kinek mi köze ahoz az emberhez, aki elvesztette.


Hamvas Béla - Karnevál c. könyvében van ilyen körüljárás egy elkajlódott csecsemő alapján. Mivel senki nem akarta megtartani, így házról házra passzolták tovább az újszülöttet. Mire körbejárja az egész falut, szinte minden emberről megtudunk valamit, akinek az ajtaja elé kerül. Az író nem a gyermek állapotát akarja bemmutatni, hanem azt, hogy hová érkezett és, hogy miért nem fogadhatták be.

2013. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:

Wass Albert: Adjátok vissza a hegyeimet!

- a szabadság hiányáról szól

2013. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!