Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tanulhatnék meg állatok...

Hogyan tanulhatnék meg állatokat rajzolni? Nem csak modellről, képről, fejből is!

Figyelt kérdés

Valamilyen könyvek, tanfolyam (a jobb agyféltekés cuccokon kívül), stb. Elég jól megy az autodidakta tanulás is.

Először élethűen, később már valamennyire saját stílussal szeretnék tudni rajzolni különböző állatokat, leginkább emlősöket.



2013. júl. 29. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt nem tudom mennyire jó,de láttam egy rajzos ismerősnél:

[link]

ha jól tudom egy füzet egy fajta állatot mutat be

2013. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A Kis rajziskola, igazából nem csak embert való rajzolásban segít?

Nem feltétlen csak lovakat szeretnék rajzolni, annak ellenére, hogy tényleg nagyon szép állatok.

2013. júl. 30. 09:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
egy tárgyat/élőlényt csak akkor tudsz élethűen lerajzolni, ha egyrészt tudod a technikáját (pl. szőrt hogyan kell), másrészt ismered az anatómiáját, a felépítését. így nincs más dolgod, mint az adott állatot tanulmányozni, anatómiai rajzot készíteni róla (másolni), majd simát is. érdemes több pozícióból lerajzolni, hogy ne csak egy oldaláról ismerd. ha ezt gyakorlod, akkor egyre jobban fog menni, és már magadtól is le fogod tudni rajzolni.
2013. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak ezek a könyvek, árnyékolás van benne, meg vázlatrajzolás


[link]

2013. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na megnéztem a Kis rajziskolát. Van benne állat is,de nem valami sok van egy adott fajtáról. Azt néztem,hogy van Nagy rajziskola is a neten,de élőben nem láttam.
2013. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én általában a csontozatukat és az izomzatukat tanulmányozom hogy megértsem hogyan működik az állat és minek hol kell lennie, mielőtt elkezdeném rajzolni. Utána már csak gyakorlok, pl. gyakran telerajzolok egy A4-es lapot különböző fajtájú kutyákkal/macskákkal/madarkkal különböző pózokban.
2013. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hozzátenném hogy én még nem találtam igazán jó, átfogó könyvet/tanfolyamot a témában, szerintem autodidakta tanulással próbálkozz.
2013. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Éppen keresgéltem ilyen anyagokat,mikor találtam egy tanulmányt,ami a járásmátrixot azaz az állatok lábainak lehetséges állás kombinációit taglalta (azaz,hogy kell állnia a lábaknak,hogy a járás,ügetés stb borulás nélkül lehetséges legyen). Azt is bemutatta,hogy a művészi ábrázolások nagy részében - majdnem felében - rosszul ábrázolják a lábak helyzetét:)
2013. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!