Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A papírmasét mikkel tudom a...

Pnoxo kérdése:

A papírmasét mikkel tudom a legkönnyebben és tartósabban elkészíteni forma nélkül?

Figyelt kérdés
Sok cikket olvastam ahol a krepp papírt, a vékonyabb kartont, és az újságpapírt is megemlítették de nem tudom, hogy melyikkel jobb dolgozni, és hogy melyik tartósabb. Na meg forma nélkül szeretnék dolgozni viszont arra meg egy cikket találtam, hogy hogy tudnám úgy megcsinálni de azt meg értelmezni nem tudtam. És a tapéta ragasztót is hígítani kellene vízbe ugyebár de az nagyon folyós lenne szóval azzal nagyon nem tudnám megoldani. Akinek van már tapasztalata és csinált már ilyet az tudna nekem tippet adni, hogy mikkel érdemes és hogy ? A segítőkész válaszokat előre is köszönöm!

2013. aug. 14. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire túlkomplikálni. A papírmasé a világ legegyszerűbb dolga. Fogsz egy kis tapétaragasztót - úgy ahogy van, a port felöntöd annyi vízzel, amennyivel kell -, újságpapírt, amit beáztatsz a ragasztóba, és tessék, mehet. Én formának lufit használtam, mert gömb alakú dolgot készítettem. Tökéletesen megtapadt, semmi baja nem lett.
2013. aug. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én annak idejln voltam kézműves táborban, ahol a következőképpen csináltuk:


Először drótból megformáltuk a figura vázát, ha jól emlékszem a drótváz beljesébe összegyűrt papírt tettünk, aztán a drótvázat kb 3 cm széles újságpapír csíkokkal vontuk be, mindezt tapétaragasztóval. Amikor megszáradt, szerintem sima temperával lefestettük.

2013. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A lufis alapról is láttam képet csak az a baj hogy cosplayt készítenék amihez nem gömbök kellenek (hát ... konkrétan pajzsot szeretnék csinálni) de a drótos ötlet az nem is rossz :D csak elég nagy és hosszú pajzsot kell majd csinálnom nem tudom hogy sikerülni fog e xd arra kéne még valamit kitalálnom, mert a drót az gondolom csak a kis egyszerű dolgokhoz pl figurákhoz jó :/
2013. aug. 14. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Hmm, hát így most konkrétan nincs ötletem, hogy a pajzsot hogyan tudnád megformázni, de ha megkérdezed valamelyik hivatalos Cosplayert ( mondjuk Yurikot, mert ő rengeteg fegyvert és hasonlót készít ) akkor biztos tudnak neked segíteni. :)


Első voltam. :)

2013. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hm, szerintetek teknokollal lehet csinálni masszát??
2015. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!