Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az eposznál a verses forma...

Az eposznál a verses forma mit jelent?

Figyelt kérdés
Rímelnie kell mindenhol? Mi alapján vannak szétszedve a sorok? Van valami szótagszám? És mitől eposz egy eposz?
2011. nov. 5. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. nov. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos két link nem válasz azokra, amiket kérdeztem, mivel nem hinném, hogy elolvastad volna mindkettő tartalmát, és tudnád, hogy ott a válasz azokra, amiket kérdeztem.
2011. nov. 5. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:

De, végigolvastam, és az "És mitől eposz egy eposz?" kérdésedre maximálisan választ ad mindkettő.

Ha 4 kérdésből 1-re választ kaptál, akkor az már negyed megoldás...

mellesleg ha elolvasod a linkelt oldalakon található információkat, akkor rájöhetsz, hogy az eposznak több fajtája is van, ezért nem lehet pontos, általános érvényű választ adni az első három kérdésedre...

2011. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hőseposzról van szó. Mostmár akkor tudsz válaszolni gondolom.
2011. nov. 5. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:

hőseposz

Na most nagyot mondtál (az eposz nagyon leegyszerűsítve ugye vagy egy "hősről" vagy egy "hőstettről" szól).

Nem így értettem azt, hogy több fajta eposz van, hanem úgy, hogy pl. homéroszi eposz, naiv eposzok, műeposzok.

A homéroszi eposzok verselése pl. hexameter. Ezt követték a magyar műeposzokban is.

De a naiv eposzok pl. nem.

Kezded már érteni?!

2011. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!