Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Baj ha egy dalszövegben/versbe...

Baj ha egy dalszövegben/versben a ri'melő szavak azonosak?

Figyelt kérdés

I'rok dalokat, illetve hozzájuk szövegeket is, de gyakran nem jut eszembe más ri'm, mint ugyanaz a szó. Mennyire gond(amatőr), ha ilyen fordul elő? (Többnyire angol szövegek) pl: Destroying rage falling down

Pulling everything down

Ilyen esetekre gondolok...



2013. aug. 18. 03:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a legirodalmibb, de dalszövegekben annyira nem gáz. Hallottam én már "profiktól" is hasonló módon megalkotott rímeket.
2013. aug. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk nem túl igényes...
2013. aug. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg elég amatőrnek hat.
2013. aug. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez minden gyelven űbergáz. Amúgy miért használsz aposztrófot hosszú i heyett?
2013. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon amatőr megoldás, komoly versben nincs helye.

Másik változata az azonos szó alakú rím.


Összehívták a tanácsot

Hogy adjanak tanácsot


Ez okés :)

2013. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sándorjános ***** válasza:
100%
Gondolom, mert nem működik a Í, a billentyűzeten. Ebbe felesleges volt belekötni.
2013. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket, hasznosak voltak! :)

És igen... elég régi amcsi billentyűs laptopon i'rok jelenleg és meg szeretném tisztelni a magyar nyelvet ennyivel, ha már nem áll rendelkezésre hosszú i' betű:D

2013. aug. 19. 01:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem gagyi a szöveg, és mondjuk ennek a szónak hatása is van, akkor nem gond. De ha vki csak azért csinálja ezt, mert lusta, vagy nem elég kreatív, ott bajok vannak. Bár őszintén, bizonyos körökben még az sem baj, elég csak megnézni a Billboardot, sztem jó dalszöveget ritkán talál ott az ember, mert a dallam meg a csicsa a lényeg az embereknek.
2013. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!