Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Könyvírásra "Kickstarter"...

BladexT kérdése:

Könyvírásra "Kickstarter" program van Magyarországon (Többi lent)?

Figyelt kérdés

Egy könyvet írok viszont mivel 2 munkahelyem van így választanom kel hogy csak 1 munkám legyen és nagyon szegényesen élek vagy alig haladok. Külföldön pl: Amerika és egyéb helyeken van olyan hogy van egy honlap ahol vannak projektek pl: Számítógépes játékok készítése, szobor építés stb... és amíg csinálják bárki küldhet egy megadott összeget így könnyebben meg csinálhatják.

És Magyarországon van valami ilyesmi? Amúgy egy Steampunk erős fantasy keverékü könyv, (Nem Harry Potter, és társai koppintás.)



2013. aug. 21. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én magyar oldalról még nem hallottam. Viszont a nagyobb munkákra csak úgy nem is adnak pénzt. Ahhoz azért be kell mutatni valamit már elkészültet, aztán sok emberhez el kell jutnia. Magyarországon az életben nem találsz annyi embert aki majd csak úgy ad egy csomó pénzt, mikor nem nagyon van kereslet az országban steampunk fantasy könyvekre.

Másrészt nem bántásból, de a helyesírásod nem valami jó. Vesszőket nem teszel, pedig kellene, kell helyett kel, megcsinálják helyett meg csinálják... Esküszöm nem bántani akarlak, de az ilyen helyesírás nem igazán meggyőző, mikor azt szeretnéd, hogy fizessenek azért, hogy írsz.

Harmadrészt pedig lehet, hogy én értem félre, de szerintem a Kickstarter nem arra van, hogy valaki megélhetését fizesse, amíg dolgozik, hanem pl. hogy az anyagok költségét fizesse, főleg egy olyan embernél, aki hobbi író. A weboldalon van egy Publishing kategória, ami kiadást jelent, tehát az irodalmi munkáknál nem a villanyszámládat, meg a buszbérletedet fizetik, amíg dolgozol, hanem a már kész könyv kiadásának a költségeit.

2013. aug. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, van ilyen. Úgy hívják hogy támogató, vagy szponzor. Ha meg van a kézirat, akkor azzal házalj, vagy rakj fel a netre részletet, s mond hogy a kiadáshoz keresel segítséget. Cserébe reklámozod a céget, adsz egy példányt nekik. Am nyugi, senki nem fog adni pénzt. Kezdj eo gyűjteni.
2013. aug. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
indulj.be
2013. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Magyarországon is lehet szponzort, mecénást találni, de ehhez pályázni kell. Vagy csak simán beküldheted kiadóknak a kéziratodat.


[link] : pl. itt olvashatsz ezekről részletesen.

2013. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!