Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi ér többet számodra, ha...

Mi ér többet számodra, ha valaki minden egyes részletet ábrázol egy rajzon vagy festményen úgy ahogy van, vagy az elkapja a hangulatot, arckifejezést stb és fel is erősíti kicsit?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok híve a túl részletességnek,inkább a másik opció fontosabb számomra.Csodálom a hiperrealisták fotószerű rajzait,festményeit,de nem sok értelmét látom a mai világban,mikor erre a célra már feltalálták a fényképezőt,meg a nyomtatót is.
2013. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Úgy is feltehetném a kérdést,ha volna rá pénzed,akkor milyen képet vennél inkább a fentieket figyelembe véve.


Még várok válaszokat!

2013. aug. 23. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Én becsülöm a technikailag gyengébb, de ötletes képeket és a nem túl izgalmas, de hiperrealista képeket is. Az egyikben a technika a másikban a tartalom nyűgöz le. A legjobb persze, ha a kettő együtt van.
2013. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek megvan a maga varázsa, egyik sem jobb a másiknál. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a rakott krumpli jobb-e, vagy a csoki fagyi. Mindkettő teljesen más, és a maga nemében mindkettő lehet jó (és rossz is).
2013. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én inkább tartalom párti vagyok. Szívesebben nézek inkább vázlatokat, mint ilyen, túlságosan élethű rajzokat.
2013. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a hiperrealizmus azon kívül hogy odamegyek, megnézegetem közelebbről, és azt mondom hű, de élethű, nem ad túl sokat.

Ráadásul egy jobb-agyféltekés tanfolyammal már mindenki meg tud tanulni úgy "rajzolni", ami persze igazából csak másolás, és nekem abszolút semmi mondanivalója nincs. Persze, ügyesnek kell lenni, de ennyi. Meg erre tényleg jó egy nyomtató is.

Sokkal többre értékelek egy kicsit félrecsúszott de kifejező skiccet vagy egy impresszionista képet, persze arra meg van aki azt mondja hogy csak pacák, és olyat ő is tud.. mindenkinek más..

2013. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!