Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szegediek ö-vel beszélnek?...

A szegediek ö-vel beszélnek? Vagy van itt aki ö-vel beszél? Nem volt furcsa megtanulni írni, hogy másképp kellett írni, mint ahogy mondod?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
nem beszélnek már tájszólással jó 100 éve
2013. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ebben azért ne legyél olyan biztos!
2013. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még mindig sokan beszélnek ö betűvel, de nem feltétlen a szegediek, inkább a környéken. Bár sose voltam még ott, de úgy halottam Hódmezővásárhelyen sokan beszélnek még így. Az egyik ottani osztálytársam azt mondta, hogy miután Szegedre költöztek elhagyta az ö betűzést, mert itt kevesebben beszélnek így. De attól még otthon mindig visszavált rá. :)
2013. aug. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
első, én olyan jó húsz éve voltam, középiskolában, és ott bizony hallottam ö-zős beszédet. gondolom, egyéntől függ, sőt, az is előfordulhat, hogy attól függően beszél, hogy kivel. tehát, másképp szegedivel, másképp mással.
2013. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem van sok szegedi ismerősöm, egyik sem beszél ö-vel. Pedig idősebbek is vannak köztük.
2013. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy szeged környéki faluból származó ismerősöm (idősebb hölgy) mesélte, hogy mikor tanulták a betűket, az O betűre a példaszó az volt, hogy ostor. De senki nem értette hogy mi van, mert ott ustornak ejtették :))
2013. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a kalocsai sárközben lakok, itt is ö-zés van, valamiért nem terjedt el úgy a köztudatban, mint az, hogy Szegeden is így beszélnek (talán mert Szegeben van e, Kalocsában meg nincs(: ).

Nálam ez úgy történt, hogy kiskoromban nem beszéltem tájszólással, szóval előtt tanultam meg írni, mint hogy rámragadt volna az ö betűk használata. Igyekszem elkerülni, hogy így beszéljek, de ha megfeledkezek magamról, akkor tényleg elég parasztosan beszélek.

A mamám mesélte, hogy neki ebből a suliban elég sok problémája volt, nyelvtanból nem remekelt:)

2013. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én szegedi vagyok, de nem szoktam ö-zni :D

Sőt, nagyon ritkán hallom. Valóban inkább Hódmezővásárhelyen fordul elő.

2013. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nagymamám Szegeden él, és ö-vel beszél, ahogy szinte minden Szegeden és környékén élő rokonunk.
2013. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én itt lakok Hódmezővásárhely környékén és biztosíthatlak téged aki azt mondta hogy 100 éve nincs ö betűzés hogy van mindenki így beszél szinte mindenki.Ja és kérdező nem furcsa máshogy írni mint mondom de fel helyett pl a föl is helyes
2016. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!