Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Salvador Dalí - Szent Antal...

Freddy K kérdése:

Salvador Dalí - Szent Antal megkísértése című kép miről szól?

Figyelt kérdés

Többször láttam ezt a képet, de nemigazán tudtam értelmezni.

A kérdésem az lenne, hogy miről szól a kép, mi a háttere mivel kísértik meg szent Antalt?



2013. szept. 4. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy nagy műelemző, de mi olyan nehéz ezen? Rákerestem, hogy ki volt Szt. Antal, egy ókeresztény remete, aki korábban jómódú volt, de szétosztotta a vagyonát a szegények között. A gazdagság, pucér nők, hírnév, dicsőség próbálják megkísérteni, hogy inkább hajszolja ezeket, de ő inkább remete marad. A hosszú, vékony lábakkal nyilván az van jelezve, hogy a gazdagság, dicsőség, stb. látszólag magas presztizsű dolgok, de ingatag lábakon állnak.
2013. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm így már értem a kép mondanivalóját.

Amit továbbra sem nagyon értek, hogy a ló alak mellső lába miért rövidebb illetve mit keres ott az a koponya.

2013. szept. 5. 21:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, de nem biztos, hogy mindennek van jelentősége.
2013. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!