Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy lehet kiszámolni, hány...

Hogy lehet kiszámolni, hány oktávot énekel egy énekes, ha ez van feltüntetve a hangterjedelemnél?

Figyelt kérdés

Total range: C2-E6


Bocs, nem értek hozzá egyáltalán.


2013. szept. 5. 03:58
 1/10 rajcziz ***** válasza:
Ugye C2-től C6-ig az négy oktáv, plusz még a C6 és az E6 között van két teljes hangtávolság. Vagyis nagyjából négy és egy negyed oktáv.
2013. szept. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Freddie Mercury?
2013. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Steven Tyler?
2013. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Steven Tyler. Freddie Mercury állítólag 3,5-et énekel, de ezt csak valahol olvastam, bocs, ha hülyeség.


Légyszi kezeljetek tök hülyének, és magyarázzátok el. :D

Szóval ez betűnként nő, és a betűkön belül vannak a számok, ugye, és akkor ahány betűt lép, annyi oktáv, persze figyelembe véve, hogy mellette miylen szám van? Jól értem?

2013. szept. 5. 17:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Hű, de hülyén fogalmaztam. :D De azt hiszem, értitek. Bocs, ha butának tűnök, de sosem voltam egy zenész típus, az iskolai zeneoktatás meg általánosban és gimnáziumban is egy tragédia volt.
2013. szept. 5. 17:39
 6/10 rajcziz ***** válasza:

Ezt a jelölést elsősorban az angolszászok használják, nálunk kicsit másképp mondjuk (nekünk van kontra C, nagy C, kis C, kétvonalas C, háromvonalas C, no meg a híres neves magaccé!). De a lényeg:

A zenei hangok alapesetben (tehát módosítójelek nélkül) így következnek egymás után: A H (angolszászoknál B, ami logikusabb is) C D E F G A H C D E F G A ...

Azonos hangtól azonos hangig van egy oktáv, a hangok között általában egy egész hangnyi távolság van (kivéve az E-F és a H-C párost). Így nagyon egyszerűen ki tudod számolni: kiszámolod, hány oktáv és hozzáadod hány hang.

Kész is, remélem, érthető.

2013. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nézd mit találtam neked: [link]


középen rákattansz, és kiad egy képernyő szélességnyi működő zongora billentyűzetet (egész élvezhető, bár nekem 27 colos a monitorom) ... ha kattintasz egyre, akkor a hang nevét is írja ...


5 oktávos

2013. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De király, köszi! Igen, nagyjából értem, bár még emésztgetem, de köszi mindkettőtöknek!
2013. szept. 6. 01:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a zongora link nagyon zsákutcába visz, ne azt használd!


A fehér billentyűk (diatonikus hangsor) így néznek ki.

CDEFGABC (Nálunk a B helyett H van.)

A C-től C-ig tart egy oktáv, utána ismétlődik. Az oktávokat szokták számokkal jelölni.

C1 D1 E1 F1 G1 A1 B1 - C2 D2 E2 F2 G2 A2 B2 - C3 D3 E3 F3 G3 A3 B3 ... stb.

2013. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!!
2013. szept. 6. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!