Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyennek tartjátok a versem?...

Gyémántlány kérdése:

Milyennek tartjátok a versem? Őszinte válaszokat kérek, és tanácsokat, hogyan fejlődjek a versírásban!

Figyelt kérdés

Vers dédiről


Tengernyi könny csordult le arcán,

De végre nem sír már soha.

Néha nem értem miért volt vele

A sors sokszor oly mostoha.


Mindig hívott, menjek sütni!

Konyhatündér volt biz ő.

Úgy tudott forogni-sürögni!

Ragyogott az étkező!


Emlékszem, hogy nézegettem

Vele régi képeket.

De minden egyes fénykép fáj így,

Most, hogy velem nem lehet.


Volt nála sok csokoládé,

Linzer, ezer sütemény

De nem kellett!

Evés helyett vele sétálgattam én


Sokszor mondta, „légy jó kislány,

Szeresd mindig a mamát”

Én meg sose voltam hitvány,

Ha tudtam, dédanya lát.


Azt mondák a rokonok mind

„Csalánba nem üt a mennykő!

Hogy dédi meghal? Nehogy azt hidd!

Nem olyan fajta ám ő”


Pár hónappal később aztán,

Dédi kórházba került

Nem ragyogott mosoly arcán

Szemébe életkedv nem ült


Ekkor bizony rájöttünk mind,

Nem fog felépülni már

Lassan, de múlt az élet

Ahogy múlik el a nyár


S most hideg föld takarja testét,

Nincsen többé dédanya

A sírban tölt minden estét

Ezer csillag nézi ma.


Tudom, sok helyen nem tökéletes, de azért írtam ki, hogy tanuljak a véleményetekből, ezért kérlek normális stílusban fogalmazzátok meg a hozzászólásokat! Köszönöm!



2013. szept. 6. 21:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem hagyd abba a versírást.Nem a te műfajod.
2013. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Tinédzser lehetsz a versből ítélve, ilyenkor elég sok ember megpróbálkozik az írással, amivel semmi gond. Írd ki az érzelmeidet, jót tesz a lelkednek. Ha irodalmi szempontól nézzük, akkor nem jó vers, de a lelkednek gondolom könnyebb lett, és ez a lényeg.


Azért a nyelvtant szerintem tanuld, bár nem nagy hibák, de 1-2 apróbb volt a versedben.

2013. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Elsősorban magamnak írok, az érzéseimet sűrítem bele a versekbe, hogy könnyebben elviseljem azokat a dolgokat, amik bántanak.

De köszönöm, elfogadom, ha úgy gondolod, nem jó vers. Csak azért írtam ki, hogy mégis halljak tapasztaltabbak szájából néhány hasznos tippet. Ennyi. :))

2013. szept. 6. 22:04
 4/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de ha szabad kérnem, írjátok le részletesen mi nem tetszik benne, mert annyiból, hogy "hagyd abba" nem fogom tudni, mik a hibáim. Köszönöm!
2013. szept. 6. 22:15
 5/22 anonim ***** válasza:

Nincs benne tűz, eredetiség, a sorok ritmusa nem jó, erőltetett, rengeteg benne a klise. Olyan mint ez a póló: [link]

Ady egy verse meg ez a ruha: [link]

Nem bántásból írom, de szerintem ne vesztegesd olyanra az időd, amihez nincs tehetséged. Biztos van olyan, amihez van (sport, rajz, ének, pszichológia, bármi...)

2013. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

szerintem szuper!


nem is értem, hogy meri valaki kijelenteni, hogy ne foglalkozz ezzel. ne higgy nekik! főleg mert semmi konkrét kifogást nem írtak.

2013. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azzal aki azt mondja hogy hagyd abba mert ez nem az a kategória. Ahogy az előzők mondták nem egy nagy durranás DE! Az osztályodnak, irodalomtanárodnak biztos fog tetszeni, gondolom nem pályázatra írod, szóval ilyen szemszögből jó vers!
2013. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Legyen dalszöveg:)
2013. szept. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Sphpnyai Attila verseit olvasd el és vesd ösze a tiéddel.


Nálad nincs mit javítani, mert számodra nem pálya a versírás.Nulla tehetséged van hozzá.

2013. szept. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

most komolyan miért írtok ilyeneket, hogy nincs tehetsége ehhez? szerintem kifejezetten jó megoldások vannak benne.


szerintem az egyszerű téma miatt mondhatjátok ezt. de az egyszerűség sokszor több, mint a fölösleges díszítés. egy fehér póló néha, több, mint egy díszes ruha.


szerintem egy népies petőfi verset is lehúznátok itt. pl az anyám tyúkját.

2013. szept. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!