Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudtok olyan regényt, amelyik...

Tanárúrkérem kérdése:

Tudtok olyan regényt, amelyik egyetlen mondat? Mint pl. :Hrabal: Táncórák idősebbeknek és haladóknak

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Nincs olyan regény, ami egyetlen mondatból áll. Ha csak egy mondat, az még novellának sem mondható.
2013. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

Frank Zappa a 90-es években kiadott egy Silence cimű albumot. Egyetlen hang sincs rajta.

Könyvről nem tudok, de jó ötlet. Meg kellene "írni". Szerintem vinnék, mint a cukrot.

2013. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Már van ilyen, milyen művelt vagyok! :)


Esterházy Péter Függő

2013. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Örkénynek van egy nagyon szellemes egypercese, ezt is ajánlom figyelmedbe :)


A címe:

Sóhajnak beillő szózat egy ismeretlen rendeltetésű vasdarabhoz, mely a történelem viharain keresztül szép csöndben meglapult egy limlommal tele ládikóban, mert se nagyapámnak, se apámnak, se nekem nem volt merszünk szemétre dobni, és az utánam jövőnek se lesz


Maga a mű:

- Túlélsz, pöcök.

2013. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Monnyuk ez az "egy mondat" azé csalós! Mer a "mondat"-nak csak egyik ismérve, hogy nagybetűvel kezdődik, és pont van a végin.


Amúgy a Friderikusznak meg vót a z"Ez egy tiszta jó könyv"-e.

2013. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hemingway 6 betűs novellája:


"For sale: baby shoes, never worn."



Ennyiből áll :)

2013. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6 szavas, elnézést, elírtam :D
2013. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

AQ függő még mindig igaz:


Függő


– bevezetés a szépirodalomba –


)Elbeszélek, én, ez az „én” azonban nem koholt személy, hanem a regényíró, dolgokban jártas, keserű, csalódott ember, én, én mesélem el barátaim és barátnéim történetét, azt mondja nekem K., hogy ő, K., ezt az asszonynak mondotta egy kristályos éjszaka, szereti az éjszakát, a tér fekete üregeit, a kétes sötétet, az ezüsthínáros égboltot, a távoli kettős hegy lomha estiségét, a szegényes, elhagyott utcákat etc., az üres és furcsa színpadot, és nem lepődik meg, nem dühöng, nem orrol, ha éjnek évadján fölriad, hát fölkel, nem bánja az egészet, sétálgat szobájában le-föl, ingben, nem mintha ez a dolog kirekesztőlegesen kellemes volna, azaz példának okáért rögvest valami mély és forró titokba zuhanna, az asszonyba, aki ne gyanakodjék most érzelmi zsarolásra vagy más kifinomult férji aljasságra, ne, kéri, ne, az asszony egyébként is aluszik ilyenkor, s ha arcán néha, a megfelelő időben tejes mosoly suhan át, vagy mintha helyeslően biccentene, illetve ellenkezve ingatna, az inkább csupán reflex, a jámbor izmok ajándéka, s noha ő képes azt gondolni, hogy mindez vagy mindennek nem jelentéktelen hányada tettetés, és az asszony szövegválogató, azt hallja meg, amit akar, ez az elgondolás nem érvényesíthető, neki hivatalosan, nincs joga ehhez a gondolathoz, és nincs ereje, hogy ezt a jogot megszerezze, arról nem beszélve, s tán ereje is ezért illan, hogy vezetni a leleplezés se vezetne sehová, iszen az asszony éppenséggel őmiatta nem vallhatná be, ha igaz, ha nem, figyelmének manipuláltságát, tompa hitét, rokon közönyét, mert e megtörés főként az ő rosszindulatára vetne fényt, amiért egyáltalán eszébe jutott az, ami később az igazságnak mutatkozott, mindez pedig összehasonlíthatatlanul kellemetlenebb annál az önmagába forduló dohogásnál, később duzzogásnál, melyet ő, K., ilyenkor megoldásnak nevez, ám ha nem aludnék is az asszony, mint ahogy, gondolja, most, és elfordulva a hideg ablaktól látja, aluszik, a paplant már könnyen, azaz nem erővel és nem is rossz álombeli görcsben a két lába közé húzta, combja fehéren, enyhén kifordulva, gyönyörű, puha és márványos egyszerre, hosszú sörényed, langyos-lusta combod, mannás-meleg melled, tejízű csókod, az arca viszont szenvedő, nehéz, fénylik az éjszaka zsírjától, orcáját nappal láthatatlan barázdák törik szét, egy különösen erőteljes az orrcimpa mellett zuhanik például le, és mindenütt a vánkos nyomai, hasonlatosan azokhoz a kesze-kusza jelekhez, melyeket füvön ültünkben szerezhetni, ott azonban a

..


[link]

2013. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem félreérthető voltam, igazi regényméretű szövegekre lettem volna kíváncsi, amelyek egyetlen, nagyon hosszú mondatból állnak, mint a Hrabal-regény vagy a Függő
2013. szept. 19. 10:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Én értem, mit mondasz. valahol olvastam egy könyvről, amiben nincsenek írásjelek, így egy mondatnak tekinthető. modern mű, de nem tudom, ki az írója.
2013. szept. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!