Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erröl a rajzról?

Mit gondoltok erröl a rajzról?

Figyelt kérdés
Igazából csak másolgatni szoktam,fejböl semmi nem megy nem vagyok jó rajzos de az egyik rajzomat megmutatnám! Mi a véleményetek?? Van bennem valami "művészi"?? [link] Mit fejlesszek a rajztudásomon?
2013. szept. 22. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Elkezdhetsz vele komolyabban foglalkozni ha érdekel.

Olvasgathatsz rajzkönyveket, és attól függ rajzon belül melyik ágat akarod jobban elsajátítani, mert pl. emberábrázoláshoz, nem árt az anatómia, vannak speciális területek.

Esetleg keress fel egy rajz tanárt, vagy aki ilyen művész ember, és kérd meg, hogy tanítson.

2013. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a rajzod szép, de egy vázlatban sok művészi nincs...


ha festve lenne, vagy színezve vagy bármi úgy érdekesebb...

Én fejből mindig úgy rajzolok, hogy kitalálom kinek lesz, pl Fiamnak rajzoltam egy varázslót, sárkánnyal, tóval békával szép lett de művészinek semmiképp nem hívnám... Örülök, hogy neki tetszik! :)

2013. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy jó ?? Mert akkor unaloműzés képp még akkor rajzolgatok!
2013. szept. 22. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát rosszat nem fog tenni, ha rajzolsz.
2013. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nagy szám, elég gyenge rajz, ha azt is beleszámítom, hogy csak másoltad.


Inkább kezdj el saját ötleteket lerajzolni, azzal többet érsz.

2013. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az arányérzéked elég jó, és ez elég jó alap.

A másolás nem bűn, sőt, mindenki többé-kevésbé másol.


Amin csiszolj még:

-árnyékolással a figura térbe emelése (ez egyáltalán nincs árnyékolva, csak kicsit összemaszatolva)

-anatómia, emberi test értve rajzolása (az ember ezt holtig tanulja)

-lazább, kevésbé görcsös vonalak (ülj ki a parkba, játszótérre ahol sok ember mozog. Napi jópár 15 másodperces kroki, gyűjtsd hozzá a hulladék papírokat)

-grafit ceruza helyett eleinte szén és monopol radír ajánlott. Ezzel könnyebbb árnyékolni, és javítani is.

-ne zsebkendő méretű lapra dolgozz. Méter szer méteres a minimum, mert nagyban kijönnek a hibák, így ki tudod őket javítani.

2013. szept. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A másolás nem bűn, sőt, mindenki többé-kevésbé másol."


Nem bűn, de fejlődni nem fog tőle. Az meg, hogy mindenki többé-kevésbé másol egy baromság.

2013. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!