Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért mondta Weöres, hogy ő...

Miért mondta Weöres, hogy ő nem írt gyerekverseket? Pl. A Bóbitát vagy A paprikajancsi szerenádját felnőtteknek írta?

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Ezeket ritmusjátékoknak, felnőttdaloknak szánta.
2013. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Amennyire én látom, Weöres olyan verseket írt, amiket felnőttek is érthetnek a felnőtt fejükkel és a felnőtt szívükkel (pl. a szóban forgó A paprikajancsi szerenádja az egyik legszebb magyar nyelvű szerelmes vers). Ha aztán a gyerekek is jól szórakoznak a vers olvasása közben a plusz jó. Amennyire még én látom, Weöres nem buta kis miniembernek fogta fel a gyerekeket. Olyan verseket írt -mindenkinek- amik emelik a megértés és az átélés szintjét.


Üdv R.

2013. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"A paprikajancsi szerenádja az egyik legszebb magyar nyelvű szerelmes vers"


Örülök, hogy ezt írod, mert én is így érzem. Pedagógus vagyok, és úgy vettem észre, hogy a gyerekeknek igencsak "magas" ez a vers, nekem sokkal jobban tetszik.:)

2013. okt. 1. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!