Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi számít kortársnak?

Mi számít kortársnak?

Figyelt kérdés
hány évre visszamenőleg? nem csak a kétezres évek ugye?

2013. okt. 1. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szűkebb értelemben ami a generációdon belül van. Szerintem.

A tágabbról nem érdemes beszélni már.

2013. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kortárs azt jelenti, hogy azonos időben keletkezett. pl.: Petőfi és Arany kortársak voltak. Ha valaki most alkot akkor használhatjuk a kortársunk kifejezést.

Ha művészetileg nézzük Magyarországon az 1950-es évek óta még nem zárult le egy korszak. Tehát az elmúlt 60 évben született művek kortársnak mondhatók.

2013. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
remek! köszönöm. feladatot kaptunk a suliban és nem tudtam meddig nyúlhatok vissza. köszi!!
2013. okt. 1. 22:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Személyeknél az azonos generáció. Mostanában úgy 10-15 év, de ez nem merev.

Művészeteknél egy korszak hosszát sok minden befolyásolja, de elsősorban a technikai fejlődés. A gótika például egy országban nagyjából 2-300 évig tartott, de nem mindenütt azonos korban kezdődött. Ezért az ebben a stílusban alkotó művészeket tekinthetjük (ebben az értelemben) kortársaknak, bár akár 300 év választja el egymástól őket.

A mai kor gyorsuló ideje a kortárs művészetek időtartamának lerövidülése következett be. Pontos határvonal sohasem húzható. A mai művészek azonban úgy 20-30 éve már meglehetősen más stílust képviselnek, mint 1950-es elődeik. Azokat nem tartanám a maiak kortársának.

2013. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző: Ha valaki most él és impresszionista stílusban fest,akkor nem minősül kortársnak?
2013. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
engem személy szerint az érdekel akik most vannak. a régebbieket tudom, csak azt nem, hogy színházba, festészetben irodalomban stb... mi számít most annak és mi múltnak?
2013. okt. 2. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!